Rekord Toola pobity przez André 3000! Chodzi o... instrumentalny utwór, zagrany jedynie na flecie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Kai Regan / Materiały prasowe - fot. Travis Shinn Tool już nie ma rekordu!

muzyczne wiadomości

Rekord Toola pobity przez rapera André 3000! Chodzi o... instrumentalny utwór, zagrany na flecie

2024-04-16 12:41

Tool to jeden z najważniejszych zespołów, grających rocka progresywnego, na świecie. Formacja wciąż cieszy się statusem potęgi i nie ma zamiaru zwalniać tempa - trasa, plotki o nowym albumie. Jeszcze do niedawna formacja mogła poszczycić się ważnym osiągnięciem na amerykańskiej liście przebojów. Niestety, rekord Toola został właśnie pobity!

W 2019 roku, po trzynastu latach przerwy, zespół Tool powrócił na światowy rynek z nowym albumem. Płyta została zatytułowana Fear Inoculum i spotkała się z dużym uznaniem krytyków, którzy dość zgodnie orzekli, że grupa z projektu na projekt doskonali swoje brzmienie. Krążek dotarł na szczyt amerykańskiej listy Billboard 200. Jako pierwszy singiel z wydawnictwa został wydany utwór tytułowy, który trwa imponujące 10 minut i 21 sekund. Kompozycja została bardzo dobrze przyjęta, uzyskała nominację do Grammy i mimo długości, udało się jej dotrzeć do 93. miejsca zestawienia Billboard Hot 100. Dzięki temu utwór cieszył się mianem najdłuższego, jaki znalazł się w tym rankingu w całej jego historii. Fear Inoculum cieszył się tym mianem aż do 27 listopada tego roku.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Oryginalna kompozycja pobiła rekord Toola!

17 listopada 2023 roku swój debiutancki album solowy wydał raper André 3000, bardzo dobrze znany jako frontman legendarnej formacji Outkast. Muzyk zaprezentował wydawnictwo New Blue Sun, które jest niezwykle oryginalne. Jest to całkowicie instrumentalny album, który skupia się na instrumentach dętych drewnianych, a wiodącym jest na nim brzmienie fletu! Otwierający cały projekt utwór, I swear, I Really Wanted To Make A “Rap” Album But This Is Literally The Way The Wind Blew Me This Time, trwa imponujące 12 minut i 20 sekund i udało mu się zadebiutować na 90. miejscu Billboard Hot 100. Tym samym obecnie to André 3000 może poszczycić się tytułem artysty, który nagrał najdłuższy utwór, któremu udało się dotrzeć na tę listę. Posłuchaj naprawdę oryginalnego utworu poniżej!

Co wiesz o nu metalu? Sprawdź się w quizie!

QUIZ: Jak dobrze znasz się na nu metalu? To pytania dla prawdziwych znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
1. Słynny statyw mikrofonowy Jonathana Davisa z KORN zaprojektował: