Queen przed historycznym występem na Live Aid! Brian May z rzadkim nagraniem z prób

i

Autor: Screen z YouTube/Live Aid Próby Queen przed Live Aid

Queen przed historycznym występem na Live Aid! Brian May z rzadkim nagraniem z prób

2023-07-17 11:35

Występ Queen na słynnym Live Aid przeszedł do historii i dziś cieszy się statusem jednego a najlepszych - jeśli nie wprost najlepszego - pokazu rockowego wszech czasów. Jak wyglądały przygotowania do tego dnia? Brian May podzielił się z fanami formacji niezwykle rzadkim materiałem wideo! Powinno ono być im dobrze znane!

13 lipca 1985 roku oczy praktycznie całego świata zwróciły się do telewizorów. Wszystko to dlatego, że tego dnia transmitowany był monumentalny koncert charytatywny Live Aid. Projekt Boba Geldofa Midge'a Ure'a miał na celu zbiórkę środków na zniwelowanie skutków głodu w Etiopii. Wydarzenie odbywało się równocześnie na Stadionie Wembley w Londynie i na Stadionie Johna F. Kennedy'ego w Filadelfii, a wystąpiły na nim największe światowe gwiazdy - z triumfującym wtedy zespołem Queen na czele. Formacja wystąpiła jako siedemnasta na Wembley, a jej set trwał około dwadzieścia jeden minut. Energetyczny pokaz, na który złożyły się fragment Bohemian Rhapsody, Radio Ga Ga, Hammer to Fall, Crazy Little Thing Called Love, We Will Rock You We Are the Champions, przeszedł do historii i dziś nazywany jest nawet najlepszym rockowym występem wszech czasów.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Queen próbuje przed Live Aid

Oczywiście za tego typu pokazami stoją intensywne próby - nie inaczej było w przypadku Queen! W czwartek 13 lipca, dokładnie w trzydziestą ósmą rocznicę od Live Aid, Brian May udostępnił w swoich social mediach bardzo rzadkie nagranie z próby zespołu. Jak zaznacza, nie zdawał sobie sprawy z istnienia takiego materiału do czasu, aż jedna z fanek, ukrywająca się pod pseudonimem @iswearshesvintage kobieta, podesłała mu nagranie. Jest ono dostępne od lat w serwisie YouTube, na kanale użytkownika Chief Mouse, jednak dopiero teraz May potwierdził jego autentyczność i skomentował. Brian zaznacza, że wideo pokazuje grupę w zupełnie innym, dużo spokojniejszym wydaniu, niż to ostatecznie miało miejsce na Live Aid. Gitarzysta prosi, by zwrócić szczególną uwagę na piękne, wysokie tony Freddiego Mercury'ego w partiach Bohemian Rhapsody. Wideo zawiera także wywiad z muzykami tuż przed występem, w których omawiają oni, jak doszło do ich udziału w całym wydarzeniu i co planują oni w ramach setu. Freddie, Brian, Roger i John opowiedzieli także o tym, że nieco spierają się, jeśli chodzi o dobór setlisty. Sprawdź wyjątkowy materiał poniżej!