Powstaje film biograficzny o Anthonym Kiedisie! Życie wokalisty Red Hot Chili Peppers na wielkim ekranie

i

Autor: James Shaw / Avalon/Photoshot/East News Anthony Kiedis - rozpoczną się pracę nad filmiem o wokaliście Red Hot Chili Peppers

Powstaje film biograficzny o Anthonym Kiedisie! Życie wokalisty Red Hot Chili Peppers na wielkim ekranie

2024-01-18 11:20

Życie wielu przedstawicieli świata rocka i metalu to dosłownie gotowy materiał na naprawdę mocny scenariusz filmowy. Okazało się właśnie, że takowy powstaje, a skupi się na szalonych i trudnych losach Anthony'ego Kiedisa. Co już wiadomo na temat produkcji o wokaliście formacji Red Hot Chili Peppers?

W ostatnich latach powstaje naprawdę imponująca liczba filmowych biografii najsłynniejszych przedstawicieli i przedstawicielek świata muzyki. W ciągu raptem sześciu lat na wielkie ekrany trafiały wysokobudżetowe produkcje m.in. o Freddiem Mercurym, Eltonie Johnie, Elvisie Presleyu, a na premierę już czekają filmy o życiu Boba Marleya i Amy Winehouse. Okazuje się, że to dopiero początek, a tym razem powstanie filmowa opowieść o jeden z ikon światowego funk rocka.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Anthony Kiedis dostanie własny film!

Jak informuje "Deadline Hollywood", wytwórnia Universal Pictures wykupiła prawa do ekranizacji autobiografii Anthony'ego Kiedisa, Scar Tissue! Wokalista Red Hot Chili Peppers w 2004 roku wydał książkę, która na polskim rynku ukazała się pod tytułem Bliza. Kiedis w niezwykle szczery sposób opisał w niej swoją relację z ojcem, uzależnienie od substancji psychoaktywnych, drogę do wielkiej sławy, związki, ale także śmierć Hillela Slovaka. Wokalista ma być jednym z producentów filmu, wraz z Brianem Grazerem, Guy'em Oseary'em i firmą Imagine Entertainment.

Na chwilę obecną nie są znane żadne szczegóły projektu, jak nazwisko reżysera i odtwórcy głównej roli czy data premiery. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco!