Powrót AC/DC po siedmiu latach, nowy album Judas Priest i wiele więcej! Co działo się na pierwszej edycji Power Trip Festival?

i

Autor: Invision/Invision/East News//Materiały prasowe Co działo się na Power Trip?

Powrót AC/DC po siedmiu latach, nowy album Judas Priest i wiele więcej! Co działo się na pierwszej edycji Power Trip Festival?

2023-10-09 10:44

Miniony weekend był prawdziwym świętem dla amerykańskich fanów ciężkiego brzmienia! Za nami pierwsza edycja festiwalu Power Trip, na którym zagrali najwięksi z największych - Iron Maiden, Judas Priest, Guns N' Roses, AC/DC, Tool i Metallica. Wydarzenie to stało się okazją do wielkiego powrotu i wyczekiwanego ogłoszenia!

W miniony weekend odbyła się pierwsza edycja zupełnie nowego festiwalu dla fanów najlepszych rockowo-metalowych brzmień z całego świata. Power Trip odbył się w dniach 6-8 października na terenie Empire Polo Club w Indio w Kalifornii. Gwiazdami tego głośnego wydarzenia były największe gwiazdy branży: Iron Maiden, Judas Priest (zastępujący Ozzy'ego Osbourne'a, który odwołał swój pokaz), Guns N' Roses, AC/DC, Tool Metallica. Impreza ta okazała się być szczególna z co najmniej kilku powodów!

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Powrót AC/DC na scenę po 7 latach!

Już ogłoszenie jako występującego zespołu AC/DC było czymś naprawdę dużym! Formacja po raz ostatni występowała na żywo w ogóle i w składzie z Brianem Johnsonem w 2016 roku, czyli siedem lat temu! Choć grupa powróciła w wielkim stylu na rynek w listopadzie 2020 roku ze świetnie przyjętym albumem Power Up, to ze względu na pandemię COVID-19 nie udało się jej zorganizować trasy koncertowej. Występ na Power Trip był więc szczególny, tym bardziej, że specjalnie na jego potrzeby z emerytury od koncertowania powrócił Cliff Williams, zabrakło za to za perkusją Phila Rudda, który ze względu na problemy z prawem miałby problem z uzyskaniem zgody na wjazd na teren USA.

Na pokaz złożyła się setlista, licząca imponujące 24 utwory, a wśród nich zadebiutowały na żywo dwa utwory z najnowszej płyty: Demon Fire Shot in the Dark, nie zabrakło także klasyków z repertuaru AC/DC. Choć plotkowało się, że ta ogłosi w dniu występu światową trasę z okazji pięćdziesięciolecia, tak się jednak nie stało.

Nowy album Judas Priest

Sporą niespodziankę za to przygotowali dla fanów Panowie z Judas Priest! W trakcie swojego setu, zespół oficjalnie zapowiedział premierę wyczekiwanego albumu! Wydawnictwo zostało zatytułowane Invincible Shield i ukaże się 8 marca 2024 roku! Pierwszy przedsmak krążka poznamy już w najbliższy piątek - tego dnia światło dzienne ujrzy pierwszy singiel, zatytułowany Panic Attack!

Legendy podziwiają legendy!

Z pewnością bardzo dobrze na festiwalu bawili się członkowie Metalliki! Muzycy aktywnie dzielili się za pośrednictwem social mediów zespołu zdjęciami, na których pozują z innymi gwiazdami Power Trip i fotkami, na których świetnie bawią się, oglądając występy swoich kolegów po fachu. Skąd oni biorą tyle energii?