zestawienia

Pol'and'Rock Festival - TE występy, które przeszły do historii wydarzenia! Legendarne już koncerty

2024-06-13 12:17

Pol'and'Rock Festival to jeden z najważniejszych momentów na corocznej mapie wydarzeń kulturalno-muzycznych w naszym kraju. Już za kilka miesięcy odbędzie się kolejna edycja imprezy. W oczekiwaniu na zabawę w tym roku przypomnimy wam 10 najlepszych, naszym zdaniem, występów, które na zawsze zapisały się w historii "najpiękniejszego festiwalu świata".

Historia Pol’and’Rock Festivalu sięga 1995 roku. To wtedy, jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock, w dniach 15–16 lipca w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim odbyła się pierwsza edycja imprezy. Na wydarzeniu, któremu przyświecało hasło “Miłość Przyjaźń Muzyka”, zagrali m.in. Urszula, Myslowitz, IRA, Closterkeller, Dezerter, Vader, Hurt czy Żuki. Festiwal osiągnął spory sukces i został kontynuowany w następnych latach, z wyjątkowym rokiem 2000, gdy ze względu na protesty części mieszkańców Lęborka, impreza została odwołana i 2020, gdy wydarzenie przybrało formę online.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Artyści na scenie “Najpiękniejszego Festiwalu Świata”

Od samego początku na festiwal zapraszane są największe rodzime i światowe gwiazdy muzyki. Przez 30 lat na scenie “Najpiękniejszego Festiwalu Świata” zagrało wiele zespołów, artystów i artystek. Jakie jednak występy na zawsze zapisały się w historii imprezy? W naszej galerii na samej górze prezentujemy wam dziesięć, które najbardziej zapadły w pamięć fanom formatu.

Zagłosuj w naszej sondzie: Wybierasz się na tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival?

Sonda
Wybierasz się na tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival?
Anja ORTHODOX nieortodoksyjne i bez trzymanki o… KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA