Pol'and'Rock Festival 2022 - jak dojechać? Pociągi, miejsca parkingowe, BlaBlaCar, Bank Podróży

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Jak dojechać na Pol'and'Rock?

Pol'and'Rock Festival 2022 - jak dojechać? Pociągi, miejsca parkingowe, BlaBlaCar, Bank Podróży

2022-08-01 11:38

Pol’and’Rock Festival 2022 już za dwa tygodnie! Znane są najważniejsze szczegóły imprezy, warto więc zacząć sobie planować pobyt na terenie Lotniska Czaplinek - Broczyno. Jakiś czas temu opublikowaliśmy, co warto mieć ze sobą na festiwalu, teraz zaś piszemy o tym, jakie są możliwe opcje dojazdu na Pol'and'Rock! Co z samochodami i miejscami parkingowymi? Czy będą jakieś specjalne pociągi? Wszystkie informacje znajdziesz w artykule.

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival 2022 wystartuje już za dwa tygodnie! Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 4 sierpnia i po raz pierwszy zawita na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno. Tego dnia na scenie pojawią się min. Sztywny Pal Azji, Clutch, Kwiat Jabłoni, Luxtorpeda, Spięty czy Dziwna Wiosna. W piątek i sobotę zagrają za to m.in. Ørganek, Wolf Alice Voo Voo, Strachy na Lachy, Gutek, Kashell, GWAR, Me and that Man, King Gizzard & the Lizard Wizard, Stach Bukowski, House of Death czy Transgresja. W poniedziałek swój występ na Pol’and’Rocku odwołał za to zespół Limp Bizkit - w najbliższych dniach poznamy nazwisko artysty, artystki lub grupy, która zastąpi amerykańską formację. Osoby, które nie będą mogły osobiście wziąć udziału w “Najpiękniejszym Festiwalu Świata” będą mogły obejrzeć wszystkie występy online w social mediach organizatorów.

Majka Jeżowska wspomina występ na Pol’and’Rock Festival i lekcje z Nergalem

Pol'and'Rock Festival 2022 - jak dojechać?

Gdy najważniejsze informacje na temat festiwalu są już znane, warto zastanowić się na kwestiami bardziej praktycznymi - jakiś czas temu pisaliśmy, co warto wziąć ze sobą na wydarzenie, a co lepiej zostawić w domu. Teraz podpowiemy, jakie są opcje dojazdu na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Samochód

Jest to jedna z najwygodniejszych form dojazdu (choć obecnie niezbyt tania). Organizatorzy zapewniają uczestnikom, którzy zdecydują się na taką formę transportu dostęp do parkingu, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu festiwalu - jest to usługa płatna. Należy wnieść opłatę 50 zł za wjazd na parking niezależnie od długości postoju, w przypadku busów, kwota ta wynosi 80 zł. Parking dostępny jest od 2 sierpnia (godz. 08:00) do 7 sierpnia (godz. 16:00), obowiązuje na nim płatność tylko gotówką! Na terenie festiwalu samochód mogą zostawić tylko osoby korzystające z Rock Campu.

Pociagi

Jedna z najczęściej wybieranych form dojazdu. By dojechać na Pol’and’Rock można skorzystać zarówno z przejazdów z regularnego rozkładu jazdy, jak i z dodatkowych pociągów. Organizatorzy informują, że w dniach 3-6.08.2022 dodano: 22 pociągi ze Szczecinka do Czaplinka i 12 pociągów z Runowa Pomorskiego do Czaplinka (w tym 5 ze Szczecina) - wykaz połączeń dostępny jest pod linkiem. W dniu 7.08 zaś dodano: 26 pociągów z Czaplinka do Szczecinka, 8 pociągów z Czaplinka do bezpośrednio do Szczecina i 2 pociągi z Czaplinka do Szczecina z przesiadką w Runowie Pomorskim - wykaz połączeń znajdziesz pod linkiem.

BlaBlaCar

Jedziesz na festiwal autem i masz jeszcze miejsca? A może nie masz samochodu, ale chciałbyś czy chciałabyś dojechać na Pol’and’Rock właśnie tym środkiem transportu? Skorzystaj z opcji BlaBlaCar - zachowaj jednak ostrożność i czujność!

Bank Podróży

Jedną z tradycji Pol’and’Rock jest Bank Podróży - pod tym linkiem znajdziesz liczne ogłoszenia osób, które są w stanie zaoferować miejsce w samochodzie bądź szukają towarzysza czy towarzyszki do podróży. Znajdziesz tam też formularz, jeśli sam czy sama masz coś takiego do zaoferowania.