Nirvana twierdzi, że tylko oni posiadają prawa do swojego kultowego logo. Jak to jest?

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=abf_WszJgwA

Piosenki Nirvany, Robyn i Madonny w drugim sezonie 'Bridgertonów'

2022-03-23 14:13

„Bridgertonowie” to jedna z najciekawszych produkcji ostatnich lat. Dotyczy to nie tylko fabuły, ale i ścieżki muzycznej. Soundtrack obejmujący utwory z drugiego sezonu serialu Netfliksa ukaże się 25 marca. W zestawie znalazły się dwa albumy: niecodzienne wersje hitów Nirvany, Robyn czy Madonny oraz ścieżka dźwiękowa z kompozycjami Krisa Bowersa.

„Bridgertonowie” w zamyśle miało być jak najdalej od babcinego serialu z epoki, jak to możliwe. Tak się stało i dotyczy to także muzyki, czyli wykonanych na kwartet smyczkowy coverów popularnych piosenek - podsumował „Entertainment Weekly”.

Co tam w środku gra? Nirvana

W pierwszym sezonie można było usłyszeć klasycznie brzmiące wersje przebojów Ariany Grande, Maroon 5, Shawna Mendesa czy Billie Eilish. Teraz na soundtrack „Bridgerton Season Two (Covers from the Netflix Series)” trafiły przeróbki takich szlagierów, jak „Stay Away” Nirvany czy „Dancing on My Own” Robyn w wykonaniu Vitamin String Quartet czy „Wrecking Ball” w interpretacji Midnite String Quartet. Ponadto Kris Bowers wziął na warsztat „Material Girl” Madonny oraz bollywoodzki hit „Kabhi Khushi Kabhie Gham”, z kolei Duomo proponuje swoje wersje „You Oughta Know” Alanis Morissette i „What About Us” P!nk. Ponadto, w realizacji coverów udział wzięli Hannah V & Joe Rodwell, Steve Horner i Midnite String Quartet.

Ścieżkę muzyczną uzupełniają kompozycje Krisa Bowersa, który wcześniej pracował przy sądowym dramacie „For the People”. 

Jednym z największych atutów serialu „Bridgertonowie” jest muzyka - zachwalał przy okazji premiery pierwszego sezonu serwis „Oprah Daily”. - Przygotowane przez Vitamin String Quartet interpretacje popowych piosenek przypominają, że wielkie bale były po prostu ówczesnym odpowiednikiem klubowych i domowych imprez - zauważył dziennikarz „Glamour”.

Cykl „Bridgertonowie” powstał na podstawie bestsellerowych powieści Julii Quinn. Romantyczna, skandaliczna i błyskotliwa produkcja Netfliksa przedstawia perypetie ósemki zżytego ze sobą rodzeństwa z rodziny Bridgertonów, którzy szukają szczęścia i miłości wśród wyższych sfer Londynu. Twórcą jest Chris Van Dusen. W drugim sezonie Lord Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey), najstarszy z rodzeństwa, postanawia znaleźć sobie żonę wśród debiutantek. Żadna z kandydatek nie spełnia jednak jego wygórowanych wymagań, dopóki z Indii nie przybywają Kate (Simone Ashley) jej młodsza siostra Edwina (Charithra Chandran).

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu