Paprodziad został wyrzucony z zespołu Łąki Łan! Powodem jego poglądy

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=yZI9MS3EoX4

Paprodziad został wyrzucony z zespołu Łąki Łan! Powodem jego poglądy

2022-03-10 9:04

Zespół Łąki Łan kojarzył się zawsze z wesołą atmosferą, zabawą oraz postacią Włodka 'Paprodziada' Dembowskiego. Niestety, ten obrazek właśnie się zmienia, ponieważ lider grupy został usunięty z zespołu. Powodem są kontrowersyjne poglądy wokalisty, które można znaleźć w sieci.

Zespół Łąki Łan, kojarzy się z dobrą zabawą, wesołą atmosferą i letnimi festiwalami, gdzie od lat jest gościem. Grupa jest także kojarzona z postacią wesołego wokalisty, Włodka 'Paprodziada' Dembowskiego, który zarażał pozytywną energią ze sceny. Niestety, ten obrazek to już przeszłość, ponieważ Paprodziad został usunięty z zespołu. Powodem są jego poglądy, które budziły od pewnego czasu wiele kontorwersji.

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Paprodziad usunięty z Łąki Łan - powodem jego poglądy

W ostatnim czasie, na profilu Paprodziada pojawiło się sporo wpisów dotyczących wojny w Ukrainie i szczepień, co wywoływało sporo kontrowersji. Widać, ze było to kością niezgody w zespole Łąki Łan, skoro wokalista został usunięty ze składu. Jak czytamy w specjalnym oświadczeniu grupy:

Drodzy fani i sympatycy,

czujemy się w obowiązku powiadomić Was, że nie identyfikujemy się z głoszonymi przez Włodka „Paprodziada” Dembowskiego poglądami na temat m.in. pandemii i wojny w Ukrainie.

Potwierdzamy, że Włodek nie jest już członkiem zespołu – zrezygnował z grania koncertów pod koniec zeszłego roku, ale nie chcąc czynić z tego sensacji, czekaliśmy na lepszy czas i nie zamieszczaliśmy info w tej sprawie. Lepszy czas jednak nie nadszedł…

Do końca 2022 r. najprawdopodobniej nie będziemy grali koncertów, ale nie zawieszamy działalności i pracujemy nad nowymi rzeczami.

Trzymajcie się, dbajcie o siebie i o innych!

Michał Chęć „Bonk”Piotr Koźbielski „MegaMotyl”Jarek Jóźwik „Poń Kolny”

Paprodziad nie zareagował na decyzję zespołu, ani nie skomentował oświadczenia grupy. Przypomnijmy, że Łąki Łan istnieją od 2002 roku i przez lata działalności, stali się prawdziwą ikoną w klimatach funk/rock/punk.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]