Ozzy Osbourne

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Ozzy Osbourne wskazał swój ulubiony zespół heavy metalowy - nie chodzi o Black Sabbath!

2024-05-01 8:35

Ozzy Osbourne nie bez powodu nazywany jest "Księciem Ciemności". Artysta jako członek zespołu Black Sabbath, uznawanego przecież za pioniera heavy metalu, cieszy się statusem żyjącej legendy tego brzmienia. A kogo ze świata ciężkich brzmień ceni Ozzy? Który zespół heavy metalowy jest jego ulubionym? Wokalista zdradził to w nowym wywiadzie!

Ozzy Osbourne co prawda nie koncertuje, ale to nie oznacza, że jest o nim cicho w przestrzeni publicznej. Artysta już w ubiegłym roku zdradził, że rozpoczyna pracę nad nowym albumem, następcą świetnie przyjętego Patient Number 9 z 2022 roku, mówi się także, że robi co w jego mocy, by pożegnać się ze sceną i fanami dwoma ostatnimi pokazami, które miałyby się odbyć w jego rodzinnym Birmingham. "Książę Ciemności" prowadzi wraz ze swoją żoną, Sharon, i dziećmi: Kellym i Jackiem rodzinny podcast, z którego dowiedzieć się można wielu różnych smaczków. Jeszcze inne Ozzy zdradza w licznych wywiadach, których chętnie udziela.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Ozzy Osbourne wskazał swoją ikonę heavy metalu!

W rozmowie dla magazynu "Classic Rock", Osbourne opowiedział nieco więcej o swoim klasyku I Don't Want to Change the World z albumu No More Tears z 1991 roku. Tak się akurat składa, że współautorem kompozycji, dokładnie odpowiedzialnym za jej warstwę tekstową, jest Lemmy Kilmister. Ozzy mówi w wywiadzie, że myśli o artyście za każdym razem, gdy ją śpiewa. To przy tej okazji muzyk otwarcie wyznał, że grupa Motörhead, na czele której stał Lemmy, jest tą heavy metalową formacją, którą podziwia najbardziej.

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że Panowie przyjaźnili się, wielokrotnie razem pracowali, a Ozzy od lat pozostaje pod ogromnym wrażeniem charyzmy i umiejętności zmarłego w 2015 roku przyjaciela, którego kilka lat temu określił mianem swojego "metalowego boga".

Gdyby ktoś zapytał mnie: "Kto według ciebie jest najlepszym zespołem metalowym?” Byłby to Motörhead. Widziałeś dokument o Lemmym? To jest kure**ko świetne - mówi Ozzy.

Oto ciekawostki o albumie "Overkill":

Łukasz CEGLIŃSKI z Happysad i słodko-gorzkie... KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA