Ozzy Osbourne

i

Autor: Harry How/Getty AFP/East News

Wiadomości

Ozzy Osbourne o walce z chorobą Parkinsona. "Wróciłem od lekarza i nie czuję się najlepiej"

Ozzy Osbourne opowiedział ostatnio o postępach w leczeniu choroby Parkinsona. Wokaliście wszczepiono komórki macierzyste. Są one kluczowe w leczeniu tego schorzenia.

Ozzy Osbourne o walce z chorobą Parkinsona

W 2020 roku Ozzy Osbourne ujawnił, w popularnym programie telewizyjnym "Good Morning America", że lekarze zdiagnozowali u niego chorobę Parkinsona (a konkretnie dość rzadką odmianę Parkin 2). 

Później w wywiadzie dla "Los Angeles Times" Osbourne dodał, że pierwsza diagnoza dotycząca tej choroby pojawiła się już w 2003 roku. Problemy zdrowotne uniemożliwiają artyście występy na żywo. Ostatnio odniósł się do tematu swojego stanu zdrowia w programie "Ozzy Speaks" na antenie SiriusXM, w którym występuje wraz z Billym Morrisonem, gitarzystą, który znany jest chociażby ze współpracy z Billym Idolem

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

 Właśnie wróciłem od lekarza po wszczepieniu mi komórek macierzystych. Rzecz w tym, że to mam, ale nie czuję się najlepiej. Nie wiem jednak, jak by to było, gdybym ich nie miał. [...] Dziś rano wlali we mnie trzy butelki. Przeszedłem pierwszy taki zabieg ok. trzy miesiące temu, teraz jest to kontynuacja. I ponownie to się wydarzy za sześć miesięcy – powiedział Ozzy Osbourne. 

Czy Ozzy Osbourne wróci jeszcze na scenę?

W styczniu 2024 roku Sharon Osbourne zapowiedziała, że w tym roku planowane są dwa koncerty pożegnalne Ozzy'ego w Birmingham, na stadionie klubu Aston Villa. Stoją one jednak cały czas pod dużym znakiem zapytania. 

Bardzo bym chciał wrócić na scenie, ale na razie to nie mogę nawet stanąć prosto. Może kiedyś coś zrobię. Strasznie brakuje mi koncertowania – przyznał w marcu tego roku, w rozmowie z magazynem "Rolling Stone", Osbourne.

Ostatnie (regularne) koncerty Ozzy dał pod koniec 2018 roku.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Bark at the Moon" Ozzy'ego Osbourne'a: