Ozzy Osbourne nie chce być nazywany metalowcem! Dlaczego określenie to budzi w legendzie niechęć?

i

Autor: Materiały prasowe Ozzy Osbourne nie lubi określenia "metal" - dlaczego?

Ozzy Osbourne krytykuje zaszulfadkowanie w kategorii "metal"! Dlaczego określenie to budzi w legendzie niechęć?

2023-12-15 11:50

Ozzy Osbourne uznawany jest za ikoną muzyki metalowej - w końcu słynny przydomek "Książę Ciemności" nie wziął się znikąd! Muzyk bywa także niekiedy nazywany po prostu: "metalem" czy "metalowcem", a to ze względu na ogólną muzyczną przynależność gatunkową. Okazuje się jednak, że sam zainteresowany niezbyt to lubi - dlaczego?

Przez lata Ozzy Osbourne bardzo mocno zapracował sobie na miano jednej z największych światowych ikon szeroko pojętej muzyki metalowej. Zarówno działalność w pionierskim Black Sabbath, jak i trwająca po dziś dzień kariera solowa, obfitująca w przeróżne, zupełnie słynne momenty i sytuacje, stanowią, zdaje się, jeden z najwybitniejszych przykładów życiorysu prawdziwej muzycznej legendy. Artysta, choć dziś zmaga się z problemami zdrowotnymi, nie ma zamiaru zwalniać tempa i już zapowiedział, że na początku 2024 roku wraca do studia, dodatkowo zrobi wszystko, by jeszcze wrócić, choć ten jeden, ostatni raz, na scenę.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Dlaczego Ozzy nie chce być metalowcem?

Ozzy bywa najczęściej nazywany "Księciem Ciemności", bywa jednak, że pada wobec niego określenie "metal" czy "metalowiec". W najnowszym wywiadzie jednak, udzielonemu magazynowi "Split", Osbourne powiedział, że... wyjątkowo tego nie lubi! Muzyk powiedział wprost, że nie odpowiada mu fakt bycia zaszufladkowanym - i to już na początku kariery - w danym gatunku. Muzyk mówi, że pojęcie "metal", "muzyka metalowa" jest niezwykle ogólne, a przy tym bardzo ograniczające. Ozzy zwrócił uwagę na fakt, że artyści, którzy na początku otrzymali łatkę "metalowiec" mają problem później z tym, by przekonać swoich odbiorców do innego, łagodniejszego, bardziej akustycznego brzmienia, co spotkało jego samego w trakcie kariery wielokrotnie.

Cóż, nigdy nie czułem się komfortowo z tą łatką, którą na mnie nałożyli - "metal". Kiedy zostaniesz zaszufladkowany czymś, może być bardzo trudno zrobić coś lżejszego lub akustycznego lub cokolwiek, co chcesz zrobić innego. Kiedyś to zawsze była tylko muzyka rockowa. To wciąż tylko muzyka rockowa - mówi Ozzy.