Ranking

Oto najlepsze albumy w dyskografii Metalliki. "Master of Puppets" i nie tylko [TOP5]

Metallikę można lubić bądź też nie, ale nie da się zaprzeczyć, że to najpopularniejszy zespół w historii metalu, który na rynku działa już od ponad 40 lat. Do tej pory grupa wydała 11 studyjnych albumów, a my postanowiliśmy wskazać z tego grona pięć najlepszych. I tak oto powstał niniejszy ranking.

Najlepsze albumy Metalliki. Oto nasza "piątka"

Historia Metalliki rozpoczęła się w 1981 roku. Dwa lata później na rynku ukazał się debiutancki album zespołu, na którym znalazły się utwory definiujące thrash metal. A później... grupa osiągnęła ogromny sukces. Zarówno pod kątem artystycznym, jak i komercyjnym. Metallica od lat jest powszechnie uważana za najsłynniejszy zespół w historii metalu. 

Amerykańska formacja bez żadnych problemów wyprzedaje największe stadiony oraz hale na całym świecie, a premiera każdej kolejnej płyty to wielkie wydarzenie, o którym mówią i piszą media. I to nie tylko te muzyczne. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

W 2023 roku Metallica wydała podwójny album "72 Seasons", który na ten moment zamyka dyskografię składającą się z 11 studyjnych wydawnictw. 

Postanowiliśmy więc wskazać 5 najlepszych albumów w dorobku Metalliki, które, z czystym sumieniem, możemy polecić wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z twórczością tego amerykańskiego zespołu. 

Które studyjne albumy Metalliki wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

W poniższej galerii przypomnicie sobie natomiast ciekawostki o albumie "Master of Puppets":

Listen on Spreaker.