Ozzy Osbourne wspomina film, który najbardziej go poruszył. Kręcono go w Polsce

i

Autor: London Entertainment / SplashNews.com/East News

Wiadomości

Oto film, który najbardziej wzruszył Ozzy'ego Osbourne'a - kręcono go w Polsce!

Ozzy Osbourne postanowił opowiedzieć trochę więcej o filmie, który najbardziej go poruszył. Odpowiada za niego Steven Spielberg.

Ten film niesamowicie poruszył Ozzy'ego Osbourne'a

Ozzy Osbourne, w trakcie jednego z ostatnich odcinków podcastu "The Osbournes", opowiedział trochę więcej o swoich ulubionych filmach. Książę Ciemności wspomniał o produkcji, która najmocniej go poruszyła w życiu. Jak się okazało: Osbourne wskazał film, który był kręcony w naszym kraju.  

Ozzy Osbourne - 5 ciekawostek o albumie “Bark at the Moon” | Jak dziś rockuje?

Mowa oczywiście o "Liście Schindlera" z 1993 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Film, zrealizowany na podstawie książki Thomasa Keneally’ego, opowiada historię przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który w trakcie II wojny światowej uratował przed śmiercią ponad tysiąc Żydów. Choć to film amerykański, to sceny były, w większości, kręcone m.in. w Krakowie. Ale nie tylko, bo również w Niepołomicach, Olkuszu, Tyńcu, Oświęcimiu, Kasinie Wielkiej oraz Skarżysku-Kamiennej. 

Myślę, że każdy powinien zobaczyć "Listę Schindlera". To niesamowity film. Jest zrobiony w taki sposób, że wywiera ogromne wrażenie. Poznałem ludzi, którzy żyli w tamtych czasach. Powiedzieli mi, że rzeczywistość pokazana w "Liście Schindlera" była niczym w porównaniu z tym, jak było naprawdę – stwierdził Ozzy Osbourne. 

Film zdobył dziesiątki nagród, w tym m.in. aż siedem Oscarów. W stulecie kina obraz w reżyserii Spielberga znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują odpowiednie wartości. 

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?