Ocean powraca po ośmiu latach! Utwór Zatrzymaj mnie już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roland Okon Wielki powrót zespołu Ocean

Ocean powraca po ośmiu latach! Utwór "Zatrzymaj mnie" już dostępny!

2023-09-28 12:52

Po ośmiu latach hibernacji powraca zespół OCEAN!

OCEAN uchodzi w naszym kraju za pioniera nośnego, surowego rocka, naturalnie zakorzenionego w latach 90tych. Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, nominacje do nagrody Fryderyka, setki koncertów, w tym te u boku takich gwiazd jak m.in. Rammstein, Kings of Leon, Limp Bizkit, Gojira, Bush czy Beyonce oraz występy na największych festiwalach w kraju (Orange Warsaw Festiwal, Jarocin Festiwal, Capital of Rock) i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn). Kwintesencja stylu grupy, została uchwycona na najnowszej płycie, w której nagraniu poza liderem grupy Maciejem Wasio, uczestniczył Piotr „Quentin” Wojtanowski, Radosław Owczarz oraz Maciej Mąka.

Maciek Wasio o piosence:

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Choć to zdawałoby się bardzo odległe muzyczne światy, utwór zainicjowało kompozycyjne spotkanie z Gosią Uściłowską, znaną szerzej jako Lanberry. Swoimi sugestiami oraz inspiracjami Gosia popchnęła akustyczny szkielet w stronę rozbudowanej gitarowej ściany dźwięku. Z demówką piosenki pojawiłem się jakiś czas później w studio, gdzie chłopaki całość fantastycznie ożywili i tam numer złapał swój ostateczny sznyt. Nasze pierwsze od lat spotkanie dało mi tyle energii, że już w drodze z sesji do Wrocławia machnąłem tekst i z marszu nagrałem wokale. Interpretację słów klasycznie pozostawiam każdemu z was z osobna.

„Zatrzymaj mnie” to pierwszy singiel z albumu zespołu Ocean, który ukaże się na początku 2024 roku nakładem firmy fonograficznej Collision.