Noel Gallagher

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mitch Ikeda

muzyczne wiadomości

Oasis jednak powróci?! Ale nie w takim wydaniu, jak może się wydawać…

2024-05-17 11:47

Ten rok jest szczególny dla historii Oasis. Już w sierpniu minie równo trzydzieści lat odkąd na rynku ukazał się jego, zupełnie przełomowy, debiutancki album. Wszyscy spodziewali się, że przy takiej okazji bracia Gallagher zakopią topór wojenny i połączą siły. Jak wiemy, tak się nie stało i na trasę nie ma co liczyć - a może jednak, ale w zupełnie innej formie?

W ubiegłym roku w przestrzeni publicznej niemal masowo pojawiały się plotki na temat rzekomego planowanego powrotu na scenę zespołu Oasis. Wieści te podsycali osobiście bezpośrednio zainteresowani, czyli bracia Gallagher, na zmianę, zarówno Noel, jak i Liam. Jak wiemy już dziś, do wielkiego zjednoczenia nie doszło, choć takowe plany były, a w między czasie skonfliktowane rodzeństwo zdążyło się już kilkukrotnie publicznie przerzucić winą za taki właśnie stan rzeczy.

Fani i fanki legendy brit popu żałują całej sytuacji tym bardziej, że już w sierpniu minie dokładnie 30 lat od premiery Definitely Maybe, czyli debiutanckiego albumu zespołu, za sprawą którego z dużym sukcesem udało mu się zaistnieć w świecie muzyki. Okazji do świętowania nie ma zamiaru przepuścić jednak Liam, który wyruszy w samotną trasę po Wielkiej Brytanii, zorientowaną konkretnie właśnie na to wydawnictwo.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Oasis jako... awatary?!

Teraz do tematu powrotu Oasis na scenę ponownie wraca Noel Gallagher. Wokalista w wywiadzie dla Absolute Radio wyznał, że miał okazję brać udział w Londynie w show "ABBA Voyage", na którym "występowały" awatary członków i członkiń słynnej grupy. Muzyk nie krył, że pokaz zrobił na nim ogromne wrażenie i sprawił, że on sam zaczął rozważać, czy nie można by zorganizować podobnego projektu, ale właśnie dla Oasis!

Gallagher otwarcie przyznał, że jeśli ktoś wpadnie kiedyś na to, by zorganizować pokaz awatarów muzyków Oasis niech śmiało się z nim skontaktuje, a on będzie chętny do rozmów. Gdy jednak prowadzący rozmowę zwrócił mu uwagę, że część fanów i fanek formacji może nie uznać tego za powrót, na jaki czekają, Noel rozbrajająco stwierdził: "Cóż, nigdy więcej nie zobaczysz zespołu, więc zależy jak bardzo tego chcesz".

Szczerze mówiąc, byłem pod wielkim wrażeniem, ale tak, jeśli ktoś chce zrobić coś takiego, ale w stylu Oasis, niech nam da znać. Byłbym bardzo za. Powiedziałbym "świetnie", porozmawiałbym z taką osobą, a następnie przedstawił konkretną kwotę, a jeśli on pokaże mi ofertę, ja powiem albo tak, albo nie - stwierdził Noel.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 90-tych? Rozwiąż quiz:

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 90-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ukochana Edwarda Nożycorękiego (1990)?