Nergal z rozbrajającą szczerością o wokalistce Arch Enemy.

i

Autor: Screen z Instagrama/archenemyofficial Co muzyk myśli o Alissie White-Gluz?

Nergal z rozbrajającą szczerością o wokalistce Arch Enemy. Co muzyk myśli o Alissie White-Gluz?

2022-08-14 21:44

Już za kilka tygodni ukaże się najnowszy album zespołu Behemoth! Nim jednak to nastąpi, warto posłuchać, co Nergal ma do powiedzenia na temat równości płci w świecie metalu. Muzyk w wyjątkowy sposób wypowiedział się zwłaszcza na temat Alissy White-Gluz, wokalistki zespołu Arch Enemy. Co na temat artystki myśli Nergal?

Alissa White-Gluz to kanadyjska wokalistka, autorka tekstów, najbardziej znana z działalności w szwedzkim zespole death metalowym Arch Enemy. Artystka zastąpiła w 2014 roku poprzednią wokalistkę formacji, Angelę Gossow. Alissa nagrała z grupą trzy albumy studyjne, z czego ostatni, zatytułowany Deceivers ukazał się w piątek 12 sierpnia. To właśnie o wokalistce w jednej ze swoich ostatnich rozmów, z rozbrajającą szczerością wypowiedział się Adam “Nergal” Darski, lider grupy Behemoth!

Wywiadówka - Nergal

Co Nergal myśli o Alissie White-Gluz?

Muzyk był ostatnio gościem podcastu „Hardcore Humanism With Dr. Mike”, w którym rozmawiał z prowadzącym na temat równości płci w świecie metalu. Nergal stwierdził, że metal jest bardzo szowinistycznym gatunkiem i nawet kobiety, które odnoszą w nim duże sukcesy, często spotykają się z okrutnym traktowaniem. Artysta wspomniał wtedy o Alissie White-Gluz, o której ma jak najlepsze zdanie i która, jak stwierdził z rozbrajającą szczerością:

ma większe jaja niż większość metalowców, których znam i spotkałem w swoim życiu, i prawdopodobnie jest ona nawet silniejsza i odważniejsza ode mnie, jako faceta. - powiedział Nergal w podcaście.

Sonda
Zgadasz się ze stwierdzeniem Nergala, ze metal to szowinistyczny gatunek?