Nergal wskazał swój ulubiony numer Ghost. Muzyka zespołu pomogła mu w bardzo trudnym okresie w życiu

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER Co Nergal sądzi o muzyce Ghost?

Nergal wskazał swój ulubiony numer Ghost. Muzyka zespołu pomogła mu w bardzo trudnym okresie w życiu

2022-12-28 13:42

Choć zespół Ghost jest obecny na światowym rynku muzycznym od prawie piętnastu lat, to nie da się ukryć, że mijający, 2022 rok, był przełomowy dla formacji. Nic więc dziwnego, że obecnie niemal każdy muzyk pytany jest o swoje zdanie na temat grupy i jej twórczości - co sądzi o niej Nergal?

Zespół Ghost został założony w 2008 roku w Linköping w Szwecji. Debiutancki album formacji, zatytułowany “Opus Eponymous”, ukazał się już dwa lata później i od razu osiągnął popularność i uznanie krytyków. Jeszcze lepiej poradził sobie wydany w 2013 roku “Infestissumam”, który dotarł do 28. miejsca amerykańskiego zestawienia Billboard 200 i to właśnie ten krążek zapewnił grupie międzynarodową rozpoznawalność. Obecnie Ghost ma na koncie pięć albumów studyjnych, a w marcu 2022 roku swoją premierę miał projekt “Impera”, który określany jest już mianem jednego z najlepszych wydawnictw mijających dwunastu miesięcy, do tego ma szansę na wygraną statuetki Grammy. Zespół cieszył się w 2022 roku ogromną popularnością, a jego kolejne numery stawały się viralami w serwisach społecznościowych.

Nergal wskazał swój ulubiony numer Ghost

Zespół stał się prawdziwym fenomenem i wyszedł daleko poza metalową bańkę - nic więc dziwnego, że kolejni artyści pytani są o swoje zdanie na temat Ghost. Adam “Nergal” Darski został poproszony przez magazyn “Revolver” o wskazanie swojego ulubionego numeru grupy. Lider Behemotha postawił na kawałek “Ritual”, który znalazł się na wydanej w 2010 roku debiutanckiej płycie szwedzkiej formacji. 

Muzyk zdradził, że odkrył muzykę Ghost podczas bardzo trudnego momentu w swoim życiu, gdy leżał w szpitalu w Gdańsku, gdzie poddawał się chemioterapii. Nergal zdradził, że już wtedy polował na gadżety zespołu i ostatecznie udało mu się zdobyć koszulkę, był także na jednym z koncertów, promujących drugi album Ghost. Darski zaznaczył, że on i lider formacji, Tobias Forge, prywatnie są przyjaciółmi.

(NIE UZYWAĆ!) Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica