Nergal został skazany za obrazę uczuć religijnych. Pełnomocnik muzyka zapowiada sprzeciw

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Dhfy9TPga-c

Nergal: Dzisiaj black metal jest dla mnie mało inspirujący

2021-09-30 8:45

Nergal uznawany jest za jedną z tych osób, która temat black i death metalu ma praktycznie w małym palcu. Okazuje się, że obecnie te gatunki, nie są za specjalnie inspirujące dla artysty.

Nergal to postać, której raczej nie trzeba przestawiać fanom ciężkiego brzmienia. Lider Behemotha, jest uznawany za jedną z ważniejszych postaci na scenie black i death metalowej, jednak jak się okazuje, te gatunki nie są dla niego aż tak ważne. Co obecnie inspiruje Nergala?

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Nergal: Dzisiaj black metal jest dla mnie mało inspirujący

Z okazji 30-lecia magazynu Teraz ROCK, zapytano rożnych artystów o najważniejsze według nich zjawiska w muzyce rockowej. Nergal odpowiedział wprost:

Druga fala black metalu. Początek lat 90., zespoły, które zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Gatunek ten przez lata ciekawie się rozwijał. Dzisiaj jest już dla mnie mało inspirujący, a wtedy w każdym zakątku globu grały zespoły, które brzmiały bardzo indywidualnie. W Finlandii był Beherit, w Kanadzie Blasphemy, w Szwajcarii Samael, w Norwegii Darkthrone, Mayhem, Burzum, Emperor, w Polsce Behemoth, Graveland, Taranis, w Czechach Master’s Hammer, a na Węgrzech Tormentor. W każdym zakątku świata ten black metal był inny, bardzo różnorodny, indywidualny. Dzisiejsza oferta artystyczna black metalu zdaje się zlewać w magmę i nie wnosi nic ciekawego, zapamiętywalnego. Wtedy to było przełomowe i jedyne w swoim rodzaju.

Metallica - najlepsze tatuaże fanów