17-letni John Frusciante niczym wirtuoz gitary! W sieci dostępne jest wczesne nagranie z muzykiem w roli głównej!

i

Autor: Mike Gray / Avalon/Photoshot/East News John Frusciante na bardzo wczesnym nagraniu!

Nastoletni John Frusciante już był wirtuozem gitary! W sieci dostępne jest wczesne nagranie z muzykiem!

2024-03-04 9:22

John Frusciante zyskał uznanie muzycznego świata jako wieloletni (z przerwami) gitarzysta Red Hot Chili Peppers. Muzyk powrócił do składu w 2019 roku i już zdążył wydać z grupą dwie podwójne płyty! Frusciante uchodzi za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie - jak prezentowały się jego umiejętności, gdy był jeszcze nastolatkiem? Imponująco!

John Frusciante dał się poznać światu jako gitarzysta zespołu Red Hot Chili Peppers. Muzyk dołączył do składu w 1988 roku, po śmierci Hillela Slovaka, jednak był fanem grupy od piętnastego roku życia, szczególnie podziwiając grę założyciela formacji. Pierwszy album, na którym słychać grę Frusciante, to Mother's Milk, który zaprezentował zmienione, bardziej rytmiczne i melodyjne brzmienie. Grupa osiągnęła komercyjny sukces w 1991 roku, wraz z wydaniem Blood Sugar Sex Magik. John nie mógł jednak znieść ciężaru tak wielkiego sukcesu i - zmagając się z coraz większym uzależnieniem od środków psychoaktywnych - zdecydował się po raz pierwszy opuścić skład. Powrócił w 1998 roku i wziął udział w nagraniach kultowego Californication, odszedł ponownie, niedługo po zakończeniu promocji płyty Stadium Arcadium. Frusciante ponownie uzupełnił skład w 2019 roku - z jego udziałem "czerwone papryczki" wydały w 2022 roku dwa podwójne albumy - Unlimited Love Return of the Dream Canteen. John stawia także na karierę solową, w ramach której skupia się na brzmieniu elektronicznym - 3 lutego 2023 roku wydal swoje najnowsze projekty - . I: i : II. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

John Frusciante na bardzo wczesnym nagraniu!

John miał do czynienia z ciężkim brzmieniem od najmłodszych lat. Już jako dziewięciolatek zaangażował się w działalność punk rockowej sceny w Los Angeles, szczególnie skupiając się na rozwoju swojej gry na gitarze. Wśród swoich idoli wymienia Jeffa Becka, Davida Gilmoura, Jimmy'ego Page'a, Jimiego Hendrixa Franka Zappę. Dzięki uporowi i nieustannym ćwiczeniom bardzo szybko zdobył imponujące umiejętności, dzięki którym w wieku zaledwie 18 lat dołączył do Red Hot Chili Peppers.

Nie ma się co dziwić, że tak właśnie się stało. W sieci znaleźć można bardzo wczesne nagranie z udziałem Johna. Zaledwie 17-letni chłopak gra na nim tak, jakby nie robił nic innego przez całe dotychczasowe życie! Wideo przedstawia Frusciatne, występującego ze swoim zespołem IKE, zaledwie rok przed dołączeniem do Red Hot Chili Peppers - nie da się ukryć, od zawsze był świetny!

Sprawdź się w quizie o Red Hot Chili Peppers!

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?