Najlepsze miłosne ballady rockowe

i

Autor: Screen z YouTube/Bon Jovi, Guns N' Roses Przy nich mięknie serce!

Najlepsze miłosne ballady rockowe. Idealne do słuchania na Walentynki

2023-02-13 14:04

Rockowe granie to wyłącznie ostre dźwięki, idealne do zabawy na koncertach, pod sceną? Niekoniecznie! W muzyce rockowej i metalowej nie brak kompozycji, które pokazują inną, można by powiedzieć, delikatniejszą stronę ich wykonawców. Jakie są najlepsze miłosne ballady rockowe? Sprawdź w naszej galerii dziesięć, które dla Was wybraliśmy!

Ballada to klasyczny gatunek muzyczny, którego początki sięgają aż do czasów średniowiecza, a konkretnie pieśni, które trubadurzy śpiewali przy akompaniamencie zespołu lub pojedynczego instrumentu swojej wybrance. Rodzaj ten powrócił w czasach romantyzmu (no jakżeby inaczej) i utrzymywał się wraz z upływem lat, dopasowując się do zmian, które zachodziły w muzyce. Ważnym okresem są lata 50. XX wieku, kiedy to nastąpiło odnowienie formy balladowej, która dekadę później na dobre weszła do popkultury. Kwestię tę wykorzystały zespoły rockowe - w latach 80. niezwykle popularne stało się popowo-rockowe, metalowo-popowe i glam metalowe granie. Nieodłącznym elementem tych stylistyk stały się właśnie ballady, opatrzone łagodnymi, gitarowymi riffami i wyśpiewywane głosami największych rockmanów tamtych czasów. Większość z nich, choć oczywiście nie wszystkie, dotyka tematu miłości. Jak człowiek dobrze wsłucha się w teksty, to zazwyczaj są to historie o nieszczęśliwym, pełnym bólu uczuciu. 

Miłosne ballady w rytmie rocka!

Nie da się ukryć, że powstało wiele wspaniałych rockowych ballada miłosnych, które dziś mają status kultowych. Które z nich można zaliczyć do grona tych najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych? Sprawdź naszą galerię!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne