Ranking

Najlepsze albumy Iron Maiden. Od nich warto zacząć przygodę z zespołem TOP 5

Iron Maiden to jeden z najważniejszych zespołów w historii metalu. Brytyjska formacja działa na rynku od prawie 50 lat. Przez ten czas wydała 17 studyjnych albumów. W ich bogatej dyskografii nie brakuje krążków, które śmiało można określić mianem kultowych. Postanowiliśmy więc wskazać tych 5 najlepszych, których nie wypada nie znać.

Najlepsze albumy Iron Maiden. Oto nasza "piątka"

Kontynuujemy nasz cykl, w którym wybieramy najlepsze albumy danych zespołów. Tym razem przyszła pora na Iron Maiden, czyli jedną z najważniejszych metalowych grup w historii. Żelazna Dziewica powstała w 1975 roku w Wielkiej Brytanii. Przez te prawie 50 lat zespół wydał siedemnaście studyjnych krążków. Ostatni z nich, zatytułowany "Senjutsu", ukazał się na rynku w 2021 roku. 

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Brytyjska formacja, na której czele od samego początku stoi basista Steve Harris, autor bądź współautor znacznej większości tekstów oraz kompozycji, największe sukcesy odnosiła w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Do dzisiaj jednak intensywnie koncertuje i wydaje kolejne studyjne płyty. Zaskarbiła sobie sympatię fanów na całym świecie. W Polsce Maideni posiadają przecież kultowy status. Dlatego też kolejne występy nad Wisłą wyprzedają się bez żadnych większych problemów. 

Wybór, co nie będzie dla Was zaskoczeniem, przyprawił sporo bólu głowy. Ostatecznie udało nam się wskazać na 5 albumów, które bardzo lubimy i możemy z czystym sumieniem polecić je wszystkim osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z twórczością Żelaznej Dziewicy. 

Które studyjne albumy Iron Maiden wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

Poniżej natomiast dowiecie się więcej o albumie "Piece of Mind":