Młodsi Panowie Dwaj

i

Autor: Materiały prasowe

"Na głowie kwietny ma wianek" czyli wieczór z piosenkami Stanisława Staszewskiego i nie tylko w Potoku

2024-02-02 15:27

Już w niedzielę, 11 lutego, w Potoku na jednej scenie wystąpi białostocki zespół ŚWIĘCI oraz poznański duet MŁODSI PANOWIE DWAJ czyli Przemysław Lembicz (głos, gitara) i Marcin Żmuda (klawisze) z Kwartetu ProForma, znanego ze współpracy z Kazikiem. Wszystko to odbędzie się w ramach wydarzenie o nazwie: "Na głowie kwietny ma wianek" czyli wieczoru z piosenkami Stanisława Staszewskiego i nie tylko.

MŁODSI PANOWIE DWAJ spotkali się w 2000 roku, a zagrali ze sobą po raz pierwszy w 2001 roku, kiedy Przemek został poproszony o występ na otwarciu poznańskiego lokalu o nazwie Totoda. Wtedy Przemek pomyślał o Marcinie i było ich już dwóch.

Później zespół zmienił nazwę na Młodszych Panów Trzech - a jako że dalsze rozszerzanie tej nazwy nie za bardzo im pasowało - powstał Kwartet ProForma. Czyli jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a może i na świecie. To co działo się później przeszło już do historii polskiego rocka: nagranie dwóch płyt z Kazikiem („Wiwisekcja” w 2015 oraz "Tata Kazika kontra Hedora" w 2017 roku), setki koncertów, dziesiątki pękniętych strun i przede wszystkim - dobra zabawa. Białostocki koncert w dwuosobowym składzie będzie więc swego rodzaju powrotem do początków.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

MŁODSI PANOWIE DWAJ zagrają piosenki Stanisława Staszewskiego – te bardzo oraz te trochę mniej znane.

Na scenie pojawi się też białostocki zespół ŚWIĘCI, który gra rocka alternatywnego i ma w swoim repertuarze utwór „Klub Cynicznych Egoistów” do słów Stanisława Staszewskiego. Usłyszymy też „Piosenkę o Tacie Kazika” na podstawie książki „Tata mimo woli” Kazika Staszewskiego, Stanisława Staszewskiego i Jarosława Dusia.

ŚWIĘCI zagrają też swoje autorskie kawałki, które przygotowali na swoją pierwszą płytę. Chociażby „Nasz dom” (o pewnym bloku zamieszkiwanym przez osobników, czekających na przyjazd ważnego gościa), „Murphy był Polakiem” (o odwiecznym działaniu prawa Murphy’ego) czy „Lois Lane Mary Jane” (o miłości i komiksach). Nie zabraknie również premiery nowych kawałków. Takich jak „Twoje oczy jak ocean” czy „Jak sygnał nad Gotham”.

"Na głowie kwietny ma wianek" czyli wieczór z piosenkami Stanisława Staszewskiego - szczegóły wydarzenia

  • Miejsce: Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, ul. Potocka 14, Warszawa
  • Data: niedziela, 11 lutego 2024
  • Start: godz. 18
  • Bilety stacjonarnie w: Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, cena: 30 zł - w dniu koncertu.