Muchy zapraszają na 18-stkę! Kiedy i gdzie odbędzie się specjalny koncert jubileuszowy zespołu?

i

Autor: Materiały prasowe Muchy - data, miejsce, bilety na jubileuszowy koncert

Muchy zapraszają na swoją 18-stkę! Data, miejsce i bilety na wyjątkowy koncert

2022-08-25 17:09

Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, dziś jeden z najważniejszych zespołów w kraju świętujący osiemnastkę! Już w listopadzie Muchy zagrają wyjątkowy, bo urodzinowy koncert. Zespół wystąpi 26 listopada w poznańskim klubie Tama. Bilety na tę urodzinową imprezę są już w sprzedaży!

Muchy powstały w 2004 roku, trzy lata później debiutowały kultowym już albumem „Terroromans”. W ciągu osiemnastu lat muzycznej działalności grupa wydała pięć studyjnych płyt, album koncertowy oraz z muzyką do filmu. Już debiutancką płytą zaskarbili sobie przychylność krytyków i podbili serca słuchaczy. Na przestrzeni lat zespół zdobywał wiele nominacji i nagród, a do kanonu polskiego rocka początków stulecia weszły takie utwory jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Przesilenie”, „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” czy w końcu „Szaroróżowe". Gdy w 2021 roku powrócili z albumem o tym samym tytule szybko okazało się, że czekały na nich tysiące fanów i branża muzyczna, która w maju 2022 roku nagrodziła album Fryderykiem w kategorii „Album - Rock”.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

„Gdy zakładaliśmy ten zespół na 2-gim roku studiów, myślałem, że to zabawa na 2 - 3 lata, zanim nie sięgnie nas ręka dorosłości. Oczywiście, wszystko zawsze robiliśmy na serio i na 200%. Może to dzięki temu możemy teraz wspólnie poświętować ten szalony, jak na rokendrola staż!”, wspomina Michał Wiraszko.

Muchy zapraszają na swoją 18-stkę! Data, miejsce i bilety na wyjątkowy koncert

18-stkę zespół postanowił uczcić koncertem w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Już 26 listopada Muchy zagrają swoje największe przeboje, utwory uwielbiane przez fanów i te wydane na ostatnim albumie w Poznaniu, podczas koncertu w klubie Tama. „Bądźcie z nami - poświętujmy pełnoletniość i wszystkie wspaniałe rzeczy, które przytrafiły się w tym szaroróżowym roku, na czele z Fryderykiem! Regularnie zamierzamy odsłaniać kolejne karty tego wydarzenia, a po drodze będzie jeszcze parę niespodzianek. Miasto doznań zabrzmi tego dnia wyjątkowo”, zaprasza muzyk dodając, że koncert będzie zamykał pewien rozdział w historii grupy i będzie ostatnim przed dłuższą przerwą koncertem w rodzinnym mieście Much. Bilety na tę huczną 18-stkę trafiły do sprzedaży na www.eventim.pl/, goodtase.pl i www.ebilet.pl.