Dio: Dreamers Never Die - znana jest data premiery dokumentu o wokaliście

i

Autor: Screen z YouTube/Ronnie James Dio Powstał dokument o Dio!

"Dio: Dreamers Never Die" - dokument o wokaliście trafi na platformy streamingowe

2022-11-18 9:30

Pomimo tego, że zmarł już dwanaście lat temu, Ronnie James Dio wciąż jest postrzegany jako jedna z najbardziej kluczowych postaci dla historii heavy metalu. Legenda Dio nadal jest żywa, o czym świadczy chociażby fakt, że nawiązanie do jego postaci pojawiło się w popularnym serialu “Stranger Things”. Teraz przyszedł czas na produkcję, poświęconą wyłącznie legendarnemu wokaliście! Dokument o jego drodze do kariery, po kinowej premierze, trafi na platformy streamingowe!

Ronnie James Dio rozpoczął karierę w 1957 roku, jednak głośniej zrobiło się o nim dopiero dziesięć lat później, gdy, wraz z Ritchiem Blackmorem, współtworzył uznany zespół Rainbow. Muzyk był członkiem grupy do 1979 roku i nagrał z nią trzy albumy studyjne - Ritchie Blackmore's Rainbow, Rising i Long Live Rock 'n' Roll. Już w tym samym roku muzyk został wokalistą zespołu Black Sabbath, gdzie zastąpił Ozzy’ego Osbourne’a. Artysta na początku nie miał łatwo - w jednym z ostatnich wywiadów Wendy Dio, żona i wieloletnia menedżera muzyka zdradziła, że na pierwszych koncertach Black Sabbath Ronnie bardzo często był opluwany i wygwizdywany. Z czasem jednak wielbiciele formacji pokochali wokalistę równie mocno, jak Ozzy’ego.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

"Dio: Dreamers Never Die" - dokument o legendarnym wokaliście

10 lipca Ronnie skończyłby 80 lat. Z tej okazji wdowa po muzyku udzielała swego czasu licznych wywiadów - w rozmowie z Andym Halem ze stacji radiowej Lazer 103.3, kobieta wypowiedziała się na temat filmu dokumentalnego o Dio. Obraz był pokazywany na tegorocznych festiwalach filmowych, a Wendy określiła go jako bardzo emocjonalny.

O czym opowiada "Dio: Dreamers Never Die"?

Film Dio: Dreamers Never Die opowiada o życiu i karierze Dio, przedstawiając zarówno jego początki, jak i grę w Rainbow, a następnie Black Sabbath, aż po działania we własnej grupie - Dio. Nie jest to jednak typowa biografia - ścieżka życia Ronniego różni się od innych wykonawców heavy metalu tym, że nie ma w niej opowieści o seksie i uzależnieniach, jest za to o ciężkiej pracy, marzeniach, wierze w siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. Produkcja jest w pełni autoryzowana przez rodzinę wokalisty, a finansuje ją wytwórnia BMG, za kamerą stanęli Don Argott i Demian Fenton. Obraz miał swoją premierę w kinach pod koniec września.

Film dokumentalny o Dio trafi na platformy streamingowe

Wiadomo już, że produkcja Dio: Dreamers Never Die trafi do streamingu! Film będzie dostępny na platformie Showtime od 1 grudnia. Jest to także dobra informacja dla polskich fanów wokalisty, gdyż już w lutym 2023 roku w naszym kraju wystartuje serwis SkyShowtime, na którym dostępne będą biblioteki tytułów Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock. W związku z tym można się spodziewać, że wśród tytułów znajdzie się także film o Ronniem Jamesie Dio.