My Years with UFO

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Michael Schenker przedstawia pierwszy singiel zapowiadający album „My Years with UFO”!

2024-06-20 9:24

Po raz pierwszy w historii Michael Schenker powraca do lat spędzonych w UFO, wspominając epokę, która wyniosła zarówno jego, jak i brytyjski zespół na szczyty popularności.

Michael Schenker jest jednym z najbardziej wpływowych rockowych gitarzystów w historii. Nazywany „cudownym dzieckiem” Schenker dostał propozycję dołączenia do UFO w wieku 17 lat i chociaż grał w zespole zaledwie sześć lat, jako autor tekstów i wyjątkowy gitarzysta, odcisnął trwały ślad na rocku.

Nowy album, wyprodukowany przez Michaela Schenkera i Michaela Vossa, upamiętnia czasy współpracy Schenkera z UFO, która miała miejsce w latach 1972–1978. Schenker stał się siłą napędową niezapomnianych utworów UFO, takich jak „Doctor Doctor”, „Rock Bottom” i “Only You Can Rock Me”. W tych burzliwych czasach ukazały się płyty „Phenomenon”, „Force It”, „No Heavy Petting”, „Lights Out”, „Obsession” oraz przełomowy album koncertowy „Strangers in the Night”. Michael Schenker postanowił uczcić te czasy swoim nowym albumem „My Years with UFO”, a w tej podróży dołączają do niego klawiszowiec Derek Sherinian, perkusista Brian Tichy, basista Barry Sparks oraz elita dzisiejszej sceny rockowej: Axl Rose, Slash, Kai Hansen, Roger Glover, Joey Tempest, Biff Byford, Jeff Scott Soto, John Norum, Dee Snider, Joel Hoekstra, Joe Lynn Turner, Carmine Appice, Adrian Vandenberg, Michael Voss, Stephen Pearcy i Erik Grönwall.

Kurt Cobain i Axl Rose - wrogowie świata rocka lat 90. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów w historii muzyki

Pierwszy singiel już jest!

Pierwszy singiel z albumu „My Years with UFO”, „Mother Mary”, tchnie nowe życie w ten klasyczny utwór, łącząc niezrównaną grę Michaela Schenkera i Slasha z wokalem Erika Grönwalla.

Album „My Years with UFO” ukaże się 20 września.

Lista utworów

 1. Natural Thing feat. Dee Snider & Joel Hoekstra
 2. Only You Can Rock Me feat. Joey Tempest & Roger Glover
 3. Doctor Doctor feat. Joe Lynn Turner & Carmine Appice
 4. Mother Mary feat. Slash & Erik Grönwall
 5. This Kids feat. Biff Byford
 6. Love to Love feat. Axl Rose
 7. Lights Out feat. Jeff Scott Soto & John Norum
 8. Rock Bottom feat. Kai Hansen
 9. Too Hot Too Handle feat. Joe Lynn Turner, Adrian Vandenberg & Carmen Appice
 10. Let It Roll feat. Michael Voss
 11. Shoot Shoot feat. Stephen Pearcy

Oto najlepsze albumy w dyskografii Rammsteina: