UFO

i

Autor: Wikimedia Commons/Stefan Brending (2eight)

Wiadomości

To koniec zespołu UFO? Phil Mogg nie ma wątpliwości

Phil Mogg, lider i wokalista brytyjskiego zespołu UFO, nie ma dobrych wieści dla fanów, jeśli chodzi o przyszłość grupy.

Czy to koniec legendarnego zespołu UFO?

UFO to brytyjska hardrockowa formacja, która powstała pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Twórczość zespołu miała wpływ na wiele zespołów heavymetalowych lat 80., w tym Iron Maiden (zespół dowodzony przez Steve'a Harrisa, przed rozpoczęciem koncertu, puszcza z taśmy kompozycję "Doctor Doctor", którą notabene kiedyś skowerował). 

W 2022 zespół miał ruszyć w pożegnalną trasę koncertową. Do tego jednak ostatecznie nie doszło. Wokalista Phil Mogg dostał bowiem zawału serca i lekarze kategorycznie zakazali mu występowania na scenie. Czy to oznacza więc, że już nigdy nie zobaczymy więcej na żywo formacji UFO? 

Mellina - Lady Pank czy Oddział zamknięty, kto był bardziej "sex, drugs and rock'n'roll"?

W wywiadzie dla portalu "Ultimate Classic Rock" lider UFO został zapytany o to, czy zespół ma jakieś plany na najbliższą przyszłość. – Nie, nie. Myślę, że dotarliśmy do końca. Ostatnią trasę po Wielkiej Brytanii odbyliśmy w 2019 roku, tuż przed pandemią koronawirusa. To był już koniec. Myślę, że to nastąpiło we właściwym czasie – odpowiedział Mogg. 

Zespół UFO ma na koncie ponad 20 albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany "The Salentino Cuts", ukazał się na rynku w 2017 roku. Ostatni skład formacji tworzyli: Phil Mogg (wokal), Vinnie Moore (gitara), Rob De Luca (bas), Neil Carter (klawisze, gitara) oraz Andy Parker (perkusja).

Oto 8 piosenek, które zmieniły życie Steve'a Harrisa, lidera Iron Maiden: