Michael Hutchence miał ogromny talent - posłuchaj wyizolowanego wokalu artysty z utworu Never Tear Us Apart

i

Autor: Screen z YouTube/INXS Tak brzmiał na żywo wokal Michaela Hutchence z INXS

Michael Hutchence - tak brzmi wyizolowany wokal artysty z utworu "Never Tear Us Apart". Jego głos porywał tłumy!

2024-01-22 9:30

Muzyka rockowa ma swoje legendy, postaci, których obecność w tym świecie złotymi zgłoskami zapisała się w światowej historii. Jedną z ikon rocka jest, zmarły ponad dwadzieścia pięć lat temu, lider zespołu INXS, Michael Hutchence. Uchodził on za symbol seksu lat 80., nikt jednak nie ma przy tym wątpliwości, że miał on ogromny talent wokalny.

Myślisz "symbol seksu muzyki rockowej", myślisz od razu Jim Morrison? To jasne i zrozumiałe, z tym, że lider i frontman zespołu The Doors cieszył się tym statusem w latach 60. Około dwadzieścia lat później wielką, światową karierę zaczął robić pochodzący z Australii zespół INXS, na czele którego stał niezwykle charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i kompozytor - Michael Hutchence. Muzyk podbił serca wielbicieli i wielbicielek nie tylko swoim wspaniałym głosem, ale także wyglądem - burza kręconych włosów, duże, sprawiające zawsze wrażenie nieco zaspanych, oczy, szczupła, zgrabna sylwetka i po prostu piękna twarz. W latach 80., gdy formacja przeżywała szczyt swojej kariery, to Hutchence cieszył się się statusem symbolu seksu.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Tragiczna śmierć artysty

Zespół cieszył się wielką popularnością, ta jednak zaczęła nieco spadać wraz z nadejściem lat 90. Wokalista nie znosił tego faktu najlepiej, a pocieszenia szukał w używkach - alkoholu, substancjach odurzających i lekach na depresję. Wahania nastroju u Michaela rozpoczęły się w 1992 roku, kiedy to podczas pobytu w Kopenhadze wdał się on w bójkę z taksówkarzem, w wyniku czego uderzył głową o krawężnik. Muzyk doznał uszkodzenia mózgu, które, według doniesień jego bliskich, zmieniło jego osobowość. Hutchence miał się stać agresywny, łatwiej wpadał w złość, stracił także węch i słuch, a wszystko to jeszcze bardziej popchnęło go w stronę używek. Sytuacji nie zmienił związek z dziennikarką Paulą Yates i narodziny córki pary. Paula przechodziła trudny rozwód i walkę o prawda do opieki nad dziećmi z innym muzykiem, Bobem Geldofem, przez co nie mogła dołączyć do muzyka w Australii, kiedy to koncertował tam w 1997 roku INXS. Niestety, 22 listopada 1997 roku w hotelu Ritz-Carlton w Double Bay w Sydney znalezione zostały zwłoki Michaela Hutchence. Jego śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo przez powieszenie, jednak okoliczności śmierci artysty do dziś są przedmiotem plotek i teorii spiskowych.

ZOBACZ TAKŻE: Michael Hutchence - historia tragicznej śmierci lidera INXS

Ogromy talent wokalny Michaela Hutchence'ea

Muzyk już za życia uznawany był za jednego z najlepszych i najbardziej utalentowanych wokalistów rockowych. Hutchence wypadał genialnie w studiu nagraniowym, jego prawdziwy talent można było jednak dostrzec najbardziej, gdy występował na żywo. Najlepszym dowodem na jego niesamowite umiejętności wokalne jest nagranie, na którym słychać wyizolowany śpiew artysty, wykonującego klasyk Never Tear Us Apart w trakcie występu INXS na Wembley w 1991 roku. Posłuchaj nagrania poniżej - gęsia skórka gwarantowana!