Męskie Granie Orkiestra 2023 - start tegorocznej edycji już w ten weekend!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Michał Murawski Startuje Męskie Granie 2023!

Męskie Granie 2023 - start tegorocznej edycji już w ten weekend!

2023-06-15 13:49

Męskie Granie to jedyna w Polsce trasa festiwalowa, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Sponsorowany przez markę Żywiec projekt na stałe wpisał się już w kalendarz letnich wydarzeń i dla wielu fanów muzyki jest obowiązkowym punktem na kulturalnej mapie Polski. W tym roku trasa odwiedzi siedem miast, w których odbędzie się 14 koncertów. Pierwszy przystanek zaplanowany został na najbliższy weekend, czyli 16 i 17 czerwca w Szczecinie. Po raz pierwszy w historii w trasę wyruszył też kamper Męskiego Grania, dzięki któremu będzie można wygrać „Złoty Bilet”, czyli dożywotnią wejściówkę na Męskie Granie.

Twórcy trasy festiwalowej Męskie Granie chcą zapewniać miłośnikom muzyki jeszcze więcej pretekstów do wychodzenia z domu, spotykania się z bliskimi i obcowania z polską kulturą. To dlatego tegoroczna odsłona pełna będzie niespodzianek. Na scenie po raz kolejny nie zabraknie jednak muzycznych eksperymentów, nieoczywistych artystycznych zderzeń oraz łączenia konwencji i stylów. Zwłaszcza, że na trasie pojawi się kilkudziesięciu artystów, którzy nie występowali wcześniej na Męskim Graniu lub grali na nim w innych składach. Dzięki temu projekt po raz kolejny będzie mieć wpływ na kształtowanie polskiej sceny muzycznej, pozwalając szerszej publiczności odkryć nowych artystów. Usłyszeć będzie też można wiele projektów specjalnych, w tym zupełnie nowy format – Męskie Granie Przestawia. W tym roku odpowiadają za niego Nosowska i Król, którzy wspólnie z Michałem Fox Królem przygotowali absolutnie wyjątkowy program na piątkowe wieczory.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Pierwszy koncert

Pierwsze tegoroczne Męskie Granie odbędzie się w najbliższy weekend w EPSD Aeroklubie Szczecińskim. W piątek na scenie głównej zagrają: Julia Pietrucha, Karaś/Rogucki, Paktofonika: Retrospekcje, Zalewski oraz premierowo – Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król. W sobotę będzie można usłyszeć: Szczyl: 8171 Live, Rubens „Polska Muzyka ’83” feat. Brodka, Mery Spolsky, Waluśkraksakryzys, Wojciech Waglewski & Zbigniew Hołdys, Vito Bambino i Brodkę. Zwieńczeniem całego weekendu będzie niezwykle wyczekiwany przez fanów koncert Męskie Granie Orkiestra 2023 w składzie Igo, Mrozu i Vito Bambino, którzy po raz pierwszy zaprezentują swój program przygotowany z myślą o tegorocznej trasie. Fani mogą być jednak pewni, że w Szczecinie wybrzmi niezwykle popularny już singiel „Supermoce”, który od majowej premiery ma ponad 10 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Równie interesująco będzie na Scenie Ż. W piątek wystąpią na niej: Paula Roma, Oysterboy, Rosalie. feat. Asthma, Paluch feat. Słoń oraz Sarsa. W sobotę będzie można natomiast usłyszeć: Verde, LXS, Darię Ze Śląska, Gibbsa i Baascha.

Dożywotni bilet na Męskie Granie

W tym roku fani trasy będą mieli także szansę wygrać dożywotni bilet na Męskie Granie. Właśnie wystartował konkurs o „Złoty Bilet”, w ramach którego można zdobyć coroczny bilet na Męskie Granie dla siebie i trójki znajomych. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć kampera podróżującego po Polsce, uwieczniając to na zdjęciu. Następnie, wraz z kreatywnym opisem dotyczącym ulubionego muzycznego doświadczenia na żywo i odpowiednimi hashtagami zamieścić zdjęcie na Instagramie. Konkurs potrwa do końca sierpnia, a „Złoty Bilet” zostanie rozdany na finałowym koncercie w Żywcu.

„Złoty Bilet” przeznaczony jest dla zwycięzcy i trzech osób towarzyszących. Co roku, najpóźniej w tygodniu ogłoszenia line-upu należy zadeklarować, na który koncert wybierze się grupa. Dodatkowo, co tydzień przyznawane będą nagrody tygodnia w postaci ubrań z kolekcji Męskiego Grania. Trasę kampera śledzić można w mediach społecznościowych projektu. Na miejscu czekać będą liczne atrakcje, m.in. koncerty, kino plenerowe, czy sklep z tegoroczną kolekcją.