Mateusz Morawiecki słuchał hard rocka i heavy metalu! To do tych słynnych zespołów ma wielki sentyment

i

Autor: Materiały prasowe/AKPA Premier Mateusz Morawiecki o swoich muzycznych preferencjach

wiadomości

Mateusz Morawiecki słuchał hard rocka i heavy metalu! To do tych słynnych zespołów ma wielki sentyment

2024-03-18 11:42

Mateusz Morawiecki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków, który w latach 2017-2013 pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów. Obecnie polityk jest jednym z posłów z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość. Zupełnie niespodziewanie Mateusz Morawiecki zdecydował się udzielić wywiadu w ramach popularnego podcastu, a w tym pojawiły się wątki muzyczne.

Mateusz Morawiecki to polski polityk, menedżer, bankowiec, były minister rozwoju (2015–2016), a następnie rozwoju i finansów (2016–2018), sportu (2019) i cyfryzacji. W latach w latach 2007–2015 był prezesem Zarządu Banku Zachodniego WBK, a przez prawie siedem lat (2017-2023) pełnił funkcję prezesa Rady Ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Po powołaniu rządu Donalda Tuska, Morawiecki zakończył pełnienie funkcji premiera, obecnie pozostaje posłem z ramienia PiS-u - mandat na Sejm X kadencji otrzymał, uzyskując 117 064 głosy.

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Były premier o swoich muzycznych gustach

Mateusz Morawiecki jest gościem jednej z najnowszych rozmów, opublikowanych przez Żurnalistę. W trwającej trzy godziny rozmowie pojawił się cały przekrój tematów - od dzieciństwa, przez sprawy prywatne, karierę, politykę, sytuację na świecie, media publiczne, jak i te bardziej przyziemne, jak muzyczny gust byłego premiera.

Okazuje się, że Mateusz Morawiecki od młodych lat jest wielkim fanem ciężkich brzmień ze wskazaniem na zespoły, które są już pionierami i legendami heavy metalu czy hard rocka! Prowadzący przypomniał swojemu gościowi, że już jakiś czas temu wspomniał, że słuchał dawniej Lady Pank, Perfectu, Maanamu, Johna Lennona, Micka Jaggera i The Rolling Stones, na co Morawiecki powiedział, że uwielbia muzykę różnych gatunków od hard rocka przez heavy metal! Polityk wskazuje, że szczególnie bliskie jest mu brzmienie z lat 70., a jako młody chłopak słuchał z kolegą na winylach m.in. Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, a nawet Black Sabbath i Iron Maiden!

Jeśli chodzi o polskie grupy, były premier dodał do wymienionych już przez Żurnalistę także Republikę. Mateusz Morawiecki mówi w wywiadzie, że słucha różnej muzyki, w tym także wykonawców dziś mniej popularnych, jak Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski czy Stare Dobre Małżeństwo. Polityk powiedział też, że pozostaje wierny muzycznym przyzwyczajeniom, szuka jednak także nowych rzeczy, a dużą pomocą okazują się być dla niego pod tym względem dzieci, które zapoznały go z twórczością chociażby sanah.

Sprawdź, jakie ciekawostki skrywa album "Led Zeppelin IV"!