Kult ogłasza cztery warszawskie terminy Trasy Pomarańczowej 2023

i

Autor: AKPA Kult Warszawa 2023 - bilety na koncerty w Stodole. Trasa Pomarańczowa

Kult ogłasza cztery warszawskie terminy Trasy Pomarańczowej 2023

2023-03-22 14:52

KULT ogłosił cztery warszawskie terminy corocznej “Trasy Pomarańczowej”! Zespół wystąpi w Klubie Stodoła 20 oraz 21 października, a także 17 oraz 18 listopada 2023. Podczas koncertów nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów, jak również materiału z najnowszego albumu “Ostatnia płyta”. Bilety dostępne w sprzedaży!

KULT powstał w 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU, zatytułowany "Ostatnia płyta" ukazał się na rynku w maju 2021 roku.

Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

Kazik o życiu, zdrowiu… i utracie słuchu | MELLINA #9 Marcin Meller

Kult Warszawa 2023 - bilety na koncerty w Stodole. Trasa Pomarańczowa

Trudno wyobrazić sobie harmonogram koncertów KULTU bez warszawskiego Klubu Stodoła, w którym zespół regularnie występuje od dekad. W 2023 roku Kazik Staszewski z załogą zagrają w Stodole 20 oraz 21 października, a także 17 oraz 18 listopada. Bilety na warszawskie koncerty w ramach Trasy Pomarańczowej 2023 są już dostępne w sprzedaży!

KULT - Trasa Pomarańczowa 2023

  • 20 & 21 października, 17 & 18 listopada 2023, Klub Stodoła
  • ul. Batorego 10, Warszawa
  • Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?