Zestawienie

Które rockowe zespoły mają najwięcej utworów z miliardem odtworzeń na Spotify? Oto czołówka!

Do tej pory ponad 60 utworom rockowym i metalowym udało się przebić magiczną barierę miliarda odtworzeń w serwisie streamingowym Spotify. Które zespoły mają takich kompozycji najwięcej? Oto TOP10.

Zespoły z utworami, które przekroczyły miliard odtworzeń. Oto TOP10 

Już ponad 650 utworów przekroczyło w serwisie streamingowym Spotify magiczną barierę miliarda odtworzeń. Z tygodnia na tydzień takich piosenek jest coraz więcej. Statystyki, w tym temacie, można na bieżąco śledzić, dzięki specjalnej playliście "Billions Club", która jest regularnie aktualizowana i obserwuje ją ponad 600 tys. użytkowników. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Na liście nie brakuje, rzecz jasna, artystów związanych ze światem – szeroko rozumianego – rocka. Postanowiliśmy się więc bliżej przyjrzeć, które zespoły, do tej pory, mogą pochwalić się najlepszym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę utworów, które przekroczyły wspomnianą barierę miliarda odtworzeń. 

Takich grup wcale nie jest mało. Doliczyliśmy się ich ponad 40. 

Tak więc które zespoły mogą pochwalić się najlepszymi wynikami w Spotify w tej kategorii? Dowiecie się tego z naszej galerii, którą umieściliśmy na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast przypominamy rockowe albumy, które zostały najwyżej sklasyfikowane w zestawieniu wszech czasów Apple Music: