W styczniu 2025 roku minął dokładnie rok od dnia, kiedy światło dzienne ujrzał światło dzienne pierwszy autorski album Krzyśka Sokołowskiego. Krążek, zatytułowany Taki jak ja spotkał się z powszechnym uznaniem i pokazał nieco inną, poważniejszą odsłonę artysty. W kolejnych miesiącach muzyk skupił się na koncertowaniu, obecnie jednak intensywnie przygotowuje się do wydania kolejnego wydawnictwa!
W lutym tego roku natomiast na rynku ukazał się piąty studyjny album Nocnego Kochanka. Urwany film to dość szczególny projekt, gdyż mamy tu do czynienia z krążkiem koncepcyjnym, opowiadającym historię Andżeja. Co ciekawe, do każdej z jedenastu piosenek z płyty powstał teledysk, a te tworzą jedyny w swoim rodzaju heavy metalowy musical!
Co z tym rockiem?
Jeszcze przygotowując się do wydania debiutanckiego krążka, muzyk udzielił kilku wywiadów. Jeden z nich został przeprowadzony w ramach podcastu, prowadzonego przez Żurnalistę. W trwającej prawie dwie godziny rozmowie padło bardzo dużo interesujących treści, a te szczególnie ciekawe pojawiają się już na samym początku. Prowadzący zapytał Sokołowskiego o to, czy ten uważa, że rock albo metal są w stanie powrócić do czasów gdy przeżywały szczyty popularności. Wokalista mówi, że zauważył, że nasza kultura opiera się na powrotach określonych trendów i tyczy się to także muzyki. Co prawda mówi on, że młodzi najpewniej dziś traktują ostrzejsze brzmienie jako ciekawostkę, ale dzięki temu, że ta gdzieś się pojawia, odkrywają ją na nowo.
Sokołowski nie ukrywa, że ciężko mu jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, uznaje jednak, że rock i metal do dziś wyróżnia fakt użycia w nich żywych instrumentów i to właśnie ten fakt postrzega jak to, co może dziś szczególnie zainteresować młodych, bombardowanych zewsząd popem i hip-hopem, opartych na mechanicznym brzmieniu. Krzysiek zaznacza jednak, że zdarza mu się słuchać rapu i szczególnie ceni on kunszt tekstowy jego twórców i ich umiejętność do "nawijki". Muzyk zwrócił uwagę na to, że gust i uznanie dla zespołów, także w jego przypadku i wobec rockowo-metalowych klimatów, może zmieniać się z biegiem lat.
Oni najlepiej wiedzą, czym jest rock and roll?
A czy muzyk widzi na współczesnym rynku kogoś: artystę, artystkę czy zespół, który daje nadzieję? Krzysiek mówi w wywiadzie, że jego zdaniem jest cała masa różnych grup, które on postrzega jako naprawdę dobre, ważne i które mają coś do powiedzenia. Sokołowski podał jako przykład Metallikę, prowadzący poprosił go jednak o wybór kogoś spośród młodszych przedstawicieli rynku, kto daje inne, świeższe spojrzenie na rocka i metal. Krzysiek zachęca jednak, by nie zapominać o Metallice, ale także o Iron Maiden, przyciskany jednak o wskazanie kogoś z przedstawicieli młodszego pokolenia rockowo-metalowego postawił na Måneskin, jako na formację, która potrafi dobrze grać konwencją, wizerunkiem, nie stawia na kicz w muzyce, a od legend sceny rockowej bierze to, co najlepsze. Wokalista jest zdania, że to właśnie włoska formacja, która od kilku lat podbija światowe sceny i listy przebojów, jest w stanie pokazać młodym ludziom, jak w obecnych czasach być rock and rollowcem i zdobyć popularność.