Katarzyna Nosowska zapowiedziała nowy album! Tak brzmi singiel Przytomna

i

Autor: Screen z YouTube/KayaxTV Nosowska wyda nowy album!

Katarzyna Nosowska zapowiedziała nowy album! Tak brzmi singiel "Przytomna"

2023-04-14 11:01

Dwa nadchodzące koncerty Hey z okazji 30-lecia debiutanckiego albumu to nie koniec niespodzianek! Swój najnowszy solowy album studyjny zapowiedziała także Katarzyna Nosowska! Artystka przygotowała dla fanów specjalny muzyczny tryptyk, który rozpocznie płyta, zatytułowana "Degrengolada"! Wydawnictwo zapowiada singiel, zatytułowany "Przytomna".

Katarzyna Nosowska dała się poznać polskim fanom muzyki w latach 90. jako frontmanka zespołu Hey. Grupa wydała w 1993 roku swój debiutancki album, zatytułowany Fire, który uznaje się za jeden z najważniejszych polskich albumów rockowych, sama grupa zaś uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych na polskiej scenie ciężkich brzmień. W 1996 roku, wydaniem płyty puk.puk, artystka rozpoczęła udaną karierę solową, w ramach której wydała już siedem albumów. W 2018 roku Nosowska zadebiutowała jako pisarka, świetnie przyjętą książką A ja żem jej powiedziała..., dwa lata później ukazała się druga pozycja twórczyni, Powrót z Bambuko. Pisanie na bok - artystka wraca z nową muzyką!

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Nosowska singlem "Przytomna" zapowiada nowy album!

W piątek 14 kwietnia światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Nosowskiej! Utwór Przytomna zapowiada wyjątkowy projekt artystki! Najnowsza kompozycja to pierwsza odsłona muzycznego tryptyku, którym Nosowska zapowiada swój solowy album, zatytułowany Degrengolada! Singlowi towarzyszy mocny teledysk w odcieniach czerwieni, wyreżyserowany przez Jacka Kościuszko. Projekt otwiera „rozdział czerwony” i tak jak w kinematografii - barwa ta przeważnie oznacza miłość i namiętność, tak Nosowska skojarzyła utwór „Przytomna” z lynchowską purpurą symbolizującą niepokój, niebezpieczeństwo oraz złość.

Czuję jakbym tym nowym materiałem zaczynała wszystko od nowa, a z drugiej strony, jakbym właśnie po wielu latach dotarła do właściwego miejsca. To dla mnie ważna płyta, a być może najważniejsza… Pozostawiam słuchaczowi decyzję, co dla niego oznacza zachowanie przytomności w dzisiejszych czasach i w życiu w ogóle - Nosowska o singlu.

Listen on Spreaker.