Josh Homme wydał oświadczenie w sprawie konfliktu z byłą żoną. Muzyk i Brody Dalle walczą o opiekę nad dziećmi

i

Autor: KEVIN WINTER/AFP/EAST NEWS Josh Homme i Brody Dalle walczą o dzieci

Josh Homme wydał oświadczenie w sprawie konfliktu z byłą żoną. Muzyk i Brody Dalle walczą o opiekę nad dziećmi

2023-03-30 12:50

Gdy związki kończą się w atmosferze konfliktu, najczęściej cierpią na tym właśnie dzieci... Dowodzi tego najlepiej sytuacja, jaka ma obecnie miejsce między Joshem Homme, a wokalistką Brody Dalle. Byli małżonkowie nie ustają w walce o prawa nad trójką dzieci. W atmosferze medialnych plotek, lider Queens of the Stone Age zdecydował się wydać oświadczenie.

Josh Homme i Brody Dalle byli małżeństwem w latach 2005-2019 i doczekali się trójki dzieci - córki i dwóch synów. Para rozeszła się cztery lata temu w atmosferze skandalu. Dalle złożyła pozew o rozwód, oskarżając Homme o alkoholizm i nadużywanie substancji psychoaktywnych. W kolejnych latach sprawa ponownie trafiała do sądu, w związku z wzajemnymi oskarżeniami, przede wszystkim o przemoc domową, i wnioskami o zakaz zbliżania się. Para wciąż walczy o prawa do opieki nad dziećmi. W atmosferze szerzących się w mediach plotek, Joshua zdecydował się wydać oświadczenie.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Josh Homme wydaje oświadczenie w sprawie swojej rodziny

Wszystko to ma związek z sytuacją z 2021 roku, kiedy to do sądu trafił pozew, rzekomo autorstwa Brody Dalle, o zakaz zbliżania się Homme do ich małoletnich synów. Sąd odrzucił wniosek, szybko okazało się także, że miał on sfałszowany podpis kobiety, za co odpowiada jej obecny partner, Gunner Foxx. W tym samym czasie za to sędzia przychylił się do prośby córki muzyka o zakaz zbliżania się do niej jej ojca, ze względu na przemoc fizyczną i emocjonalną, jaką miał stosować wobec rodziny.

Z wydanego oświadczenia wynika jednak, że w marcu 2022 roku muzyk został uznany jedynym opiekunem prawnym całej trójki, przy wychowaniu których wspomagają go jego rodzice. Brody Dalle zaś zostały ograniczone prawa rodzicielskie, dostała ona jedynie zgodę na nadzorowane spotkania z najmłodszym synem pary. Miało się to stać w wyniku zachowania artystki, która miała narazić dzieci na "wielkie niebezpieczeństwo". Obecnie Brody ma zakaz zbliżania się do byłego męża, jego rodziców i trójki swojej dzieci przez najbliższy rok i jedenaście miesięcy, co zostało zasądzone w marcu tego roku. W międzyczasie także uchylono zakaz zbliżania się Homme do córki. Stało się tak na wniosek samej dziewczynki, która stwierdziła, że to partner matki namówił ją do złożenia takiego wniosku. Taki stan rzeczy trwać ma do jesieni, kiedy to odbędzie się rozprawa, na której zostaną przesłuchane dzieci. Na podstawie zeznań sąd zdecyduje, jakie rozwiązanie odnośnie opieki jest dla nich najlepsze.