Jason Newsted zapowiada nowe muzyczne projekty! “Przesłuchuję gitarzystów”

i

Autor: Michele Eve Sandberg/REX/Shutterstock/Rex Features/East News Jason Newsted wraca z muzycznymi nowościami!

Jason Newsted zapowiada nowe muzyczne projekty! “Przesłuchuję gitarzystów”

2023-02-06 13:29

Jason Newsted dał się poznać całemu światu jako basista Metalliki. Muzyk był członkiem formacji przez piętnaście lat i brał udział w nagraniach kultowych albumów. Choć od tamtej pory basista wziął udział w wielu projektach, to wygląda na to, że postanowił zacząć nowy rozdział w karierze. Newsted zapowiedział coś zupełnie nowego!

Jason Newsted został członkiem Metalliki w 1986 roku. Basista zastąpił w składzie zmarłego Cliffa Burtona, a po raz pierwszy zagrał na świetnie przyjętym albumie “..And Justice for All”. Muzyk wziął udział w nagraniach kolejnych trzech albumów: jego grę słychać na kultowym “Czarnym Albumie’ oraz na “Load” i “Reload”, a także na wydawnictwie z coverami, czyli “Garage Inc.” Newsted zakończył współpracę z Metalliką po ponad piętnastu wspólnych latach, rozstając się z kolegami w niezbyt dobrej atmosferze. Po latach relacje poprawiły się, a basista kilka razy pojawił się na scenie obok Jamesa, Kirka, Larsa i Roberta.

Jason Newsted zapowiada nowe projekty

Po odejściu z Metalliki Jason nie próżnował. Działał w grupie Echobrain (zakończyła działalność w 2005 roku), koncertował z Ozzym Osbournem, był basistą Voivod, członkiem WhoCares, a także założył własny zespół. Teraz czas na coś nowego!

Newsted był ostatnio gościem audycji Gator Garage, w ramach której wziął udział w serii pytań i odpowiedzi. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć pytania o przyszłe muzyczne projekty basisty, a jak się okazuje, ten ma na głowie aż dwa!

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Właściwie spędziłem sześć miesięcy zeszłego roku, przygotowując „The Chophouse Band Volume 1”. The Chophouse Band jest razem i tworzy muzykę od 1992 roku. To nasz pierwszy album od 30 latach i spędziłem nad nim dużo czasu. A potem, kiedy już mam to za sobą, wracam teraz do ciężkiego grania. Przez ostatnie kilka tygodni przesłuchiwałem gitarzystów do naprawdę mocnego projektu. Wróciłem na bas i śpiewam z metalowym perkusistą – kontrabas, wiesz, znowu robi się głośno. Łączę teraz dwa nowe projekty — ale na metalowo - powiedział Jason.

Sonda
Czekasz na nowości od Jasona?