Jason Newsted o relacjach z członkami Metalliki. Basista zdradził, czy kibicuje zespołowi

i

Autor: Michele Eve Sandberg/REX/Shutterstock/Rex Features/East News Jason Newsted wspiera Panów z Metalliki!

jason newsted

Jason Newsted otwarcie o relacjach z członkami Metalliki. Basista mówi, czy kibicuje zespołowi

2024-03-01 10:43

Jason Newsted nie jest członkiem Metalliki od ponad dwudziestu lat, a obowiązki basisty w zespole z powodzeniem pełni obecnie Robert Trujillo. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - Jason angażuje się obecnie z liczne projekty. Czy muzyk kibicuje swoim kolegom z dawnego zespołu? Jason opowiedział o tym w wywiadzie.

Jason Newsted dołączył do Metalliki w 1986 roku, niedługo po śmierci Cliffa Burtona i pozostał członkiem składu do 2001 roku. Basista wziął udział w nagraniach płyt ... And Justice for All, Metallica, Load, Reload, Garage Inc. S&M. Jason zdecydował się odejść tuż przed rozpoczęciem prac nad St. Anger, by skupić się na działalności w innych projektach. Newsted spełnia się artystycznie od lat, w ubiegłym roku powrócił po prawie dekadzie z zespołem Newsted.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Czy Jason Newsted kibicuje Metallice?

Przy tej okazji Newsted wziął udział w programie radiowym "Trunk Nation With Eddie Trunk". W rozmowie basista został zapytany przez prowadzącego, czy pozostaje w kontakcie z członkami Metalliki. Jason zdradził, że bardzo dużo pisze z Larsem Ulrichem. Newsted powiedział, że obaj starają się być w stałym kontakcie, a Lars bardzo wspiera i interesuje się jego sztuką (Jason zajmuje się także malarstwem przyp. red.}, Muzyk powiedział, że ma ogromny szacunek do Metalliki i jest bardzo dumny z sukcesów, jakie ten osiąga przy okazji premiery 72 Seasons. Przy okazji Jason zdradził, że nie miał okazji rozmawiać z Robertem Trujillo na temat jego stylu gry w zespole.

Przez ostatnie kilka dni ciągle pisałem z Larsem. Staramy się pozostać w kontakcie – on i ja – i rozmawiamy o wszystkim. Bardzo interesuje się moją sztuką, zawsze bardzo ją wspierał, więc jestem mu wdzięczny. Ale chodzi też o sprawy muzyczne… I wiem, że jego synowie - jestem ich fanem, a oni fanami moich rzeczy, i to jest fajne. Właściwie to niesamowita rzecz. I nie mam nic prócz szalonego szacunku do nich. Otóż ​​to. To jest to, co czuję. I jestem cholernie dumny z tych facetów - powiedział Jason w programie.

Poniżej znajdziesz najlepsze numery Metalliki, nagrane z basistą!