Jak zmarła Mama Cass? Córka wokalistki The Mamas & The Papas apeluje o zaprzestanie powielania plotek

i

Autor: Courtesy Everett Collection/East News Córka Mamy Cass wprost o plotkach na temat jej śmierci

Jak zmarła Mama Cass? Córka wokalistki The Mamas & The Papas apeluje o zaprzestanie powielania plotek

2023-11-24 13:28

Zespół The Mamas & The Papas był prawdziwą sensacją rynku muzycznego lat 60. Formacja cieszyła się ogromnym uznaniem, a jedną z jej wokalistek była słynna Cass Elliot. Niestety, artystka, obdarzona niesamowitym głosem, zmarła nagle w wieku 32 lat. Przez lata na temat okoliczności jej śmierci narosły liczne plotki - ostro odpowiedziała na nie córka Mamy Cass.

Zespół The Mamas & The Papas zaliczył krótką, ale niezwykle intensywną i pełną sukcesów karierę. Grupa funkcjonowała na rynku jedynie przez trzy lata, w latach 1965-1968, z krótkim powrotem w 1971 roku, wydając łącznie pięć albumów, z których pochodziły ogromne przeboje: California Dreamin', Monday, Monday Dedicated to the One I Love. Zespół tworzyli John Phillips, Michelle Phillips, Denny Doherty i Cass Elliot. Ostatnia ze wspomnianych wokalistek po rozpadzie zespołu rozpoczęła bardzo dobrze rokującą karierę solową, w ramach której nagrała pięć płyt, w przełomowy debiut Dream a Little Dream.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Tragiczna śmierć Mamy Cass

Niestety, kariera artystki została nagle przerwana w 1974 roku. 22 kwietnia Cass, tuż przed występem w talk show The Tonight Show Starring Johnny Carson upadła i została przewieziona do szpitala, z którego jednak dość szybko ją wypuszczono, W kolejnych wywiadach wokalistka określała całą sytuację mianem "niewinnego incydentu". Pod koniec lipca Elliot zakończyła serię koncertów w London Palladium i udała się na świętowanie tego wydarzenia, co rozpoczęło się dokładnie 27 lipca i potrwało kolejne niemal 24 godziny bez przerwy. Cass uczestniczyła m.in. w urodzinach Micka Jaggera, a świadkowie, którzy mieli z nią styczność wspominali później, że ta często kasłała i zdawało się, że ma problem z oddychaniem. Po raz ostatni artystka była widziana na przyjęciu u Jacka Martina, a następnie udała się do mieszkania w Mayfair przy Curzon Place i zasnęła. Niestety, Cass Elliot zmarła we śnie tego dnia w wieku zaledwie 32 lat.

Choć od lat wiadomo, że artystka zmarła na atak serca, a w jej ciele nie znaleziono śladów środków odurzających, to wśród opinii publicznej krąży niedorzeczna i w swoim wymiarze obrzydliwa plotka. Według niej Mama Cass zmarła przez zakrztuszenie się kanapką z szynką. Do sprawy tej odniosła się córka artystki.

Córka Mamy Cass reaguje na obrzydliwe plotki na temat śmierci swojej mamy

W 1967 roku Mama Cass urodziła swoje jedyne dziecko - córkę Owen Vanessę Elliot-Kugell. Kobieta udzieliła niedawno wywiadu magazynowi "Rolling Stone", w którym powiedziała, że naprawdę nie może uwierzyć w to, że po tylu latach plotki na temat śmierci jej mamy wciąż są w jakimś stopniu żywe. Owen mówi dalej, że jednym z pierwszych kroków, jakie podjęła po osiągnięciu pełnoletności było to, aby zrobić wszystko, by powstrzymać rozprzestrzenianie się i raz na zawsze obalić te przykre pogłoski, gdyż nadal są one dla niej niezwykle bolesne. Kobieta poinformowała także, że w przyszłym roku zamierza wydać książkę, w których opowie o swoich wspomnieniach, związanych ze zmarłą matką oraz o życiu po jej odejściu.

Nie mogę uwierzyć, że po tylu latach wciąż rozmawiamy o kanapce. Zaczęłam zarządzać majątkiem mojej mamy, gdy miałam 18 lat. Pamiętam, że jedną z pierwszych rzeczy, o których pomyślałam, było: "Musimy powstrzymać tę plotkę o kanapce z szynką”, ponieważ było to dla mnie bardzo bolesne. Nie wystarczyło, że ją straciliśmy, trzeba było potem jeszcze zrobić z tego żart. Powiedziałbym, że teraz prawdopodobnie 50 procent ludzi w to nie wierzy. Pozostałe 50 procent prawdopodobnie nadal to robi - mówi córka Mamy Cass w wywiadzie.