Metallica - tatuaż

i

Autor: screen: https://www.instagram.com/p/CQc2YcBn7hl/

Jak Michael Poulsen z Volbeat przekonał się do 'Black Albumu' Metalliki? Artysta powiedział wprost

2022-01-04 0:20

Wokalista Volbeat był mocno sceptycznie nastawiony do kultowego 'Black Albumu' Metalliki. Co się takiego wydarzyło, że postanowił jednak zagłębić się w ten krążek? To też ważne w kontekście coveru Volbeat, który podbił serca fanów Metalliki.

'Black Album' Metalliki, to prawdopodobnie jednak z tych płyt, która z jednej strony była niesamowicie hejtowana i uwielbiana, dzieląc fanów grupy na dwie grupy. Fanem krążka nie był także wokalista Volbeat, który wyjaśnił, dlaczego nie przemówił do niego słynny krążek grupy.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Co przekonało Michaela Poulsena do 'Black Albumu' Metalliki? 

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, Poulsen przyznał, co przekonało go do słynnego albumu zespołu:

Kiedy się ukazał, słuchałem dużo death metalu, ale też Dio, Black Sabbath, Rainbow, Iron Maiden i wczesnej Metalliki. Kiedy pojawił się pierwszy singel z „Czarnego albumu”, „Enter Sandman”, niespecjalnie mi się podobał i stwierdziłem, że wrócę do tej muzyki za jakiś czas. Wróciłem do „Czar­nego albumu”dopiero, kiedy przyniosła mi go moja dziewczyna, bo jej się bardzo podobał. Posłuchałem i mnie powalił. To ciężki album, znakomicie wyprodukowany, ze świetnymi piosenkami. Nagle go pokochałem. Kiedy trzydzieści lat później Metallica poprosiła nas o udział w projekcie „The Metallica Blacklist”, uznałem to za wielki komplement.

Przypomnijmy, że cover Volbeat był jednym z lepiej przyjętych na krążku 'Blacklist', który był uhonorowaniem kultowej płyty zespołu.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia