Jacoby Shaddix o swojej przyjaźni z Chesterem Benningtonem: Miał serce ze złota

i

Autor: Invision/Invision/East News/Chester Bennington/agefotostock/East News Lider Papa Roach wspomina wokalistę Linkin Park

wypowiedzi muzyków

Jacoby Shaddix wspomina przyjaźń z Chesterem Benningtonem: "Miał złote serce"

2024-03-19 9:39

W tym roku minie już siedem lat od dnia śmierci Chestera Benningtona. Artysta odebrał sobie życie w lipcu 2017 roku, w chwili śmierci miał 41 lat. Choć lata mijają, rana po stracie uwielbianego wokalisty wciąż zdaje się być żywa. Chester co i rusz wspominany jest przez fanów i kolegów po fachu - teraz opowiedział o nim Jacoby Shaddix.

Fani muzyki nie mogli wyjść z szoku, gdy 20 lipca 2017 roku media na całym świecie obiegła informacja o śmierci Chestera Benningtona. Artysta był raptem dwa miesiące po premierze najnowszego albumu Linkin Park, zespół był także w trakcie promującej wydawnictwo trasy koncertowej. Chester został znaleziony martwy w swoim domu w Palos Verdes Estates w Kalifornii, z czasem poinformowano, że muzyk zmarł śmiercią samobójczą przez powieszenie.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Lider Papa Roach wspomina Chestera Benningtona

Choć w tym roku minie 7 lat od śmierci Benningtona, to pamięć o nim jest wciąż żywa, a żal po zdecydowanie przedwczesnej stracie nie maleje. Całkiem niedawno w wywiadzie o swoich emocjach po stracie przyjaciela z zespołu opowiedział Mike Shinoda, teraz wokalistę wspominał jego kolega po fachu, Jacoby Shaddix.

ZOBACZ TAKŻE: Mike Shinoda o tym, co czuł po stracie Chestera Benningtona

W wywiadzie dla kanadyjskiego oddziału stacji iHeartRadio, lider Papa Roach wspomniał początki znajomości z Chesterem. Panowie poznali się na przełomie lat 90. i 2000., jak mówi sam Jacoby najpewniej w 2000 roku, jednak on sam znał już wcześniej nagrania Linkin Park, gdy ten działał jeszcze jako Hybrid Theory. Do spotkania doszło w Atlancie, obie grupy grały na tej samej odsłonie Ozzfest, a następnie wyruszyły we wspólną trasę koncertową. Jacoby i Chester przyjaźnili się i wspierali także prywatnie - ich synowie urodzili się w podobnym czasie. Shaddix mówi w rozmowie, że Bennington był po prostu dobrą osobą, kimś niesamowitym i kreatywnym, kto miał wielki wpływ na muzykę rockową, nazwał go także "gościem o złotym sercu".

Och, człowieku. Co za niesamowity człowiek, niesamowity twórca, wielki człowiek. Miał po prostu złote serce - powiedział w wywiadzie Jacoby.

Poniżej sprawdź utwory, które dowodzą siły wokalu Chestera Benningtona!