Jacoby Shaddix wskazał swoje Top 5 nu metalowych kawałków. Sama klasyka tego brzmienia!

2024-02-03 11:58

Ten rok jest szczególnie ważny dla wszystkich fanów i fanek nu metalu - to właśnie teraz świętuje on swoje 30-lecie! Nie da się ukryć, że ten konkretny podgatunek metalu cieszy się wciąż szczególną popularnością w mainstreamie, a to ze względu na ilość zupełnych przebojów, jakie wylansował - które z nich należą do zupełnego Top 5 Jacoby'ego Shaddixa?

Rok 2024 to ten moment, gdy wszyscy wielbiciele i wszystkie wielbicielki nu metalu wyciągają swoje ulubione płyty przedstawicieli i przedstawicielek tego brzmienia i przymierzają się do świętowania 30-lecia tego konkretnego podgatunku metalu! Choć brzmienie to zaczęło się powoli wyłaniać pod koniec lat 80. XX wieku, to dopiero wydanie przez zespół Korn jego debiutanckiego albumu spowodowało, że zaczął się on powoli przedostawać do mainstreamu. Okres kluczowy dla nu metalu to przełom lat 90. i 2000., kiedy to szczyty popularności przeżywały takie grupy, jak Slipknot, Limp Bizkit, Evanescence, System of a Down, Disturbed, Inhaler, Linkin Park, Soufly, Sepultura, Deftones czy Papa Roach.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Lider Papa Roach i jego nu metalowe faworyty!

Jacoby Shaddix z pewnością jest tym przedstawicielem nu metalu, który dziś w sposób szczególny dba o jego dziedzictwo. Muzyk w licznych wywiadach mówił otwarcie, że cieszy się, że brzmienie to cieszy się dziś powracającą popularnością, a do tego przywraca się należny mu szacunek i uznanie. Wokalista Papa Roach pozostaje niezwykle aktywny w sowich socialach, gdzie jakiś czas temu wskazał swoim odbiorcom pięć nu metalowych kawałków, które od lat należą do grona jego ulubionych. O jakie numery chodzi? Sprawdź w galerii na samej górze!