Jacoby Shaddix (Papa Roach) o numerze “Last Resort”: “Spotkałem tysiące ludzi, którzy powiedzieli mi, że ta piosenka uratowała im życie”

i

Autor: AKPA Wokalista Papa Roach o wielkim hicie grupy

wypowiedzi muzyków

Jacoby Shaddix (Papa Roach) o numerze “Last Resort”: “Spotykałem ludzi, którzy mówili, że ta piosenka uratowała im życie”

2024-07-18 12:53

“Last Resort” to najbardziej rozpoznawalny numer amerykańskiej kapeli Papa Roach. Choć był to debiutancki singiel grupy, to od razu zapewnił jej rozpoznawalność i zgromadził wiernych fanów. Kawałek porusza bardzo ważny i trudny temat - wokalista zespołu, Jacoby Shaddix zdradził ostatnio, że spotkał na swojej drodze bardzo dużo osób, dla których ten utwór wiele znaczy.

Papa Roach to amerykański zespół, grający muzykę z pogranicza metalu alternatywnego, nu metalu, hard rocka i rap metalu. Grupa powstała w 1993 roku z inicjatywy wokalisty i perkusisty, czyli Jacoby Shaddixa i Dave’a Bucknera, a jej pierwszy album studyjny został wydany w 1997 roku. Krążek Old Friends from Young Years przeszedł bez echa, ale już wtedy kapela zaczęła bardzo intensywnie koncertować i zyskała grono wiernych fanów. To znacznie się poszerzyło, gdy w 2000 roku ukazał się debiutancki singiel Papa Roach - numer Last Resort.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

“Last Resort” - numer z ważnym przekazem

Utwór Last Resort po raz pierwszy pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu Kibice do dzieła! a już w marcu grupa wydała go jako pierwszy singiel z ich płyty Infest. Brzmieniowo numer ten to połączenie nu metalu z rap metalem, jednak największą uwagę zwraca jego tekst - Last Resort to piosenka o samobójstwie, swoiste wołanie o pomoc, a powstała ona w oparciu o osobiste doświadczenia członków zespołu i ich najbliższych przyjaciół. Kawałek osiągnął niesamowity sukces komercyjny - dotarł do 57 miejsca na liście Billboard Hot 100, spędził też siedem tygodni na szczycie zestawienia Billboard Modern Rock Tracks, stał się też hitem na całym świecie.

O kim opowiada “Last Resort”?

Teraz na temat piosenki otworzył się lider grupy. Jacoby Shaddix był gościem programu “At Home and Social” i to właśnie tam stwierdził, że numer ma ogromne znaczenie dla dziedzictwa zespołu i w sposób znaczny zdefiniował jego dalszą drogę. Wokalista przybliżył także historię swojego współlokatora, o którym w dużej mierze mówi tekst Last Resort.

Śpiewam tę piosenkę w pierwszej osobie ale opowiada ona o moim współlokatorze, z którym mieszkałem jako nastolatek i który doszedł do punktu, w którym chciał odebrać sobie życie. Nie udało mu się — dzięki Boże – ale piosenka opowiada o całej tej spirali emocji i kontemplacji samobójstwa. Ale prawdziwe piękno tej historii polega na tym, że temu chłopakowi się to nie udało, ta misja się nie powiodła. Teraz ma piękną, cudowną rodzinę.

Jacoby Shaddix o “Last Resort”: “Spotkałem tysiące ludzi, którzy powiedzieli mi, że ta piosenka uratowała im życie”

Muzyk zdradził też, że bardzo dużo na temat piosenki usłyszał od fanów, dla których ma ona ogromne znaczenie. Okazuje się, że są wśród nich osoby, którym Last Resort dosłownie uratowało życie:

Tajemnica tego numeru leży w tym, że dla wielu ludzi był on niemal jak koło ratunkowe - w jakiś sposób ta piosenka trafiła do wielu serc. Spotkałem tysiące ludzi na całym świecie, którzy powiedzieli mi, że ta piosenka uratowała im życie. To niesamowite. - wyjaśnił Jacoby.

Jacoby Shaddix i jego top 5 nu metalowych kawałków: