Jack White to znawca twórczości The Beatles

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News, mat. prasowe

Wiadomości

Jack White zachwyca wiedzą o twórczości The Beatles. Sami zresztą zobaczcie WIDEO

Czy Jack White to największy ekspert od twórczości The Beatles wśród muzyków? Być może. Ostatnio to udowodnił w miniquizie, który zorganizował portal "Consequence of Sound". Wszystko zostało zarejestrowane, a następnie całość opublikowano w sieci. Nic więc dziwnego, że wspomniane wideo cieszy się dość dużą popularnością na TikToku.

Jack White to chodząca encyklopedia wiedzy o The Beatles

Jack White to człowiek-orkiestra, kiedy patrzy się na to w ile projektów, na przestrzeni lat, się zaangażował. Na nudę z pewnością nie narzeka. Zwłaszcza, że znajduje także czas na szlifowanie swojej wiedzy muzycznej. 

Eska Rock: Muzycy, którzy zmienili modę. Ich fanów rozpoznaje się do dziś po stylu

Po obejrzeniu filmiku, który krąży po sieci, można spokojnie założyć, że Jack White bez żadnych problemów odnalazłyby się w programie typu "Jaka to melodia?". Artysta został bowiem poproszony przez portal "Consequence of Sound" o udział w miniquizie dotyczącym twórczości zespołu The Beatles. 

No i zdał ten test dosłownie śpiewająco. Dla White'a nie istniała piosenka Czwórki z Liverpoolu, której by nie znał. W dodatku, odgadywał je w tempie iście ekspresowym bez jakichkolwiek wątpliwości. Nic więc dziwnego, że wspomniane wideo, które udostępniamy poniżej, stało się hitem w sieci. 

Nowa płyta White'a na horyzoncie?

Bardzo możliwe, że w tym roku na rynku ukaże się nowy solowy album Jacka White'a. 1 stycznia 2024 w mediach społecznościowych muzyka pojawiło się wideo. Słychać było na nim gitarowy riff, a całość została uświetniona niebieskim tłem. Ten kolor zresztą jest od samego początku związany z solową działalnością artysty. Ta sama grafika pojawiła się później na oficjalnych zdjęciach kont muzyka w socialach jako zdjęcie główne. To wszystko... jednak zniknęło. Czas więc pokaże, czy w najbliższych miesiącach usłyszymy coś premierowego od White'a. 

Na ten moment solową dyskografię White'a zamykają dwa albumy, które ukazały się na rynku w 2022 roku: "Fear of the Dawn" i "Entering Heaven Alive". 

Przypomnij sobie 5 ciekawostek o albumie "Elephant" The White Stripes: