Scorpions

i

Autor: Materiały prasowe

muzyka i kino

Historia kolejnej muzycznej legendy w drodze na duży ekran! „Wind of Change” to opowieść o drodze na sam szczyt

2024-06-21 10:11

Od dobrych kilku lat trwa, można wręcz stwierdzić, moda na kręcenie filmowych biografii największych gwiazd muzyki. Za nami już produkcje m.in. o Freddiem Mercurym i Queen, Eltonie Johnie czy Elvisie Presleyu, a przed nami te o The Beatles, Brucie Springsteenie czy, jak się właśnie okazuje, zespole Scorpions!

Gdy w 2018 roku na ekrany kin na całym świecie trafiło Bohemian Rhapsody, można stwierdzić, że w przemyśle kinowym coś się zmieniło. Biografia Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen osiągnęła kolosalny sukces, zgarnęła pięć nominacji do Oscara, z czego wygrać udało się jej aż cztery, w tym dla Ramiego Maleka w kategorii 'Najlepszy aktor pierwszoplanowy'. Po tej premierze kolejne filmowe biografie największych legend świata muzyki zaczęły wyrastać wręcz jak przysłowiowe "grzyby po deszczu" - Rocketman, Elvis, Judy, Amy i wiele wiele więcej.

Dziś już wiemy, że przed nami kolejne duże tego typu premiery. Własny film, choć twórcy podkreślają, że nie będzie on stricte biograficzny, otrzyma Bon Scott, aż cztery filmy powstaną o słynnej "czwórce w Liverpoolu", wciąż także czekamy na to, aż na platformę Netflix trafi filmowa opowieść o Kiss.

Najsłynniejsze antywojenne protest songi / Eska Rock

Scorpionsi w drodze do kina!

Właśnie okazało się, że kolejna planowana filmowa biografia to historia kariery zespołu Scorpions! Jak wskazuje Deadline, produkcja tworzona jest pod tytułem Wind of Change, a odpowiadać będzie za nią ESX Entertainment, wiadomo już także, że za kamerą obrazu stanie Alex Ranarive. Całość ma być opowieścią o niełatwej drodze niemieckiej grupy na sam szczyt światowego rynku muzycznego.

Według wstępnych planów, zdjęcia do filmu mają wystartować jeszcze w tym roku, tak, aby trafił on do kin już w 2025 roku! Nie jest to przypadkowe - w przyszłym roku zespół będzie świętował swoje 60-lecie!

Kto zagra muzyków Scorpions w filmie o zespole?

Kto miałby się wcielić w członków grupy? Tego na chwilę obecną nie wiadomo - gdy tylko pierwsze nazwiska zaczną pojawiać się w przestrzeni publicznej, artykuł zostanie zaktualizowany!

Oto ciekawostki o albumie "Love At First Sting":