Hateful Five

i

Autor: Materiały prasowe

Hateful Five prezentują swój drugi album ''Primal ex Machina''. To podróż przez różne stany, emocje i wydarzenia

2023-06-12 20:43

Działający od czerwca 2018 roku, zespół Hateful Five zaprezentował właśnie swój drugi długogrający album. Do sieci trafił krążek ''Primal ex Machina'', który jak określa grupa, dotyka spraw dotyczących nas każdego z nas, a wszystko to zostało ubrane w bardzo mocne brzmienia metalowe.

Po świetnie przyjętym albumie ''Winny'' z 2020 roku, grupa Hateful Five oddaje w ręcę fanów krążek ''Primal ex Machina'. To 10 premierowych kompozycji, które osadzone zostały w klimatach muzyki metalowej z domieszką heavy, thrash i death metalu. 

Jak przekazuje sam zespół:

Nasze drugie pełnoprawne LP "Primal ex Machina" to podróż przez różne stany, emocje i wydarzenia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku "Winnego". O ile tam koncentrowaliśmy się mocno na przeżyciach wewnętrznych i odczuciach człowieka względem otaczającego go świata, tak w przypadku "Primal ex Machina" postanowiliśmy pójść znacznie szerzej.

Hateful Five

i

Autor: Materiały prasowe

Zespół na swoim drugim albumie dotyka tematyki rozwoju cywilizacji, zagrożeń związanych z widmem wojny oraz dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Nie zabrakło także dywagacji na temat rozwoju gatunku ludzkiego na poziom pozaplanetarny.

Singlem promującym album jest utwór ''Ku słońcu'', który został ozdobiony bardzo sugestywnym klipem.

Cały album ''Primal ex Machina'', można znaleźć na kanale Youtube zespołu oraz na wszystkich serwisach streamingowych.

Hateful Five to zespół założony w 2018 roku, który w swojej muzyce nie boi się eksperymentów, jednak wszystko stara się osadzić w metalowych brzmieniach. 

Najmocniejszą stroną zespołu bez wątpienia są koncerty , które są prawdziwym wulkanem energii i szerokopojętego ''łomotu''. 

Punkowa wściekłość i surowość, utwory które w jedną całość splatają riffy charakterystyczne dla różnych stylistyk takich jak: thrash metal, death metal, black metal czy heavy metal, to wizytówka energicznego show, podczas którego pogo jest już od pierwszych sekund.