Gorgonzolla łączy siły z raperem Madą i prezentuje singiel 'Ryba psuje się od głowy'

i

Autor: Matriały prasowe

Gorgonzolla łączy siły z raperem Madą i prezentuje singiel 'Ryba psuje się od głowy' [WIDEO]

2022-03-24 20:19

Po kilku miesiącach od premiery singla 'Potwór z szafy', zespół Gorgonzolla prezentuje drugi utwór, który zapowiada ich trzeci album. Tym razem grupa połączyła siły z raperem Madą ze składu WCK i udostępniła premierową kompozycję 'Ryba psuje się od głowy'.

Po świetnie przyjętym singlu 'Potwór z szafy', który był utworem poruszającym tematykę depresji wśród dzieci, zespół Gorgonzolla powraca z nowym singlem! Tym razem, grupa połączyła siły z raperem Madą ze składu WCK i zaprezentowała utwór 'Ryba psuje się od głowy', który jest mocnym komentarzem, na temat wszelkiego rodzaju doradców, którzy pojawiają się na drodze artysty.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Jak mówi zespół, to szczery utwór, który został ubrany w brzmienia znane z ich twórczości, jednak jest tutaj coś innego:

Na początku ten numer był bardzo surowy i punkowy, później zaczął ewoluować. Następnie, zaczęło nam chodzić po głowach, że przydałby się tu gość i jego spojrzenie na całą tematykę. Wtedy wpadliśmy na pomysł połączenia tego z hip-hopowym klimatem. Mada był idealnym wyborem do tego numeru.

Dlaczego akurat Mada został gościem w utworze 'Ryba psuje się od głowy'? To wyjaśnia wokalista zespołu, Dominik Pajewski:

Nasze drogi z Adamem już jakiś czas temu się przecięły i padł pomysł, by kiedyś połączyć siły. 'Ryba psuje się od głowy', to idealny singiel na takie stylistyczne spotkanie, ponieważ wiele rzeczy łączy Gorgonzollę i macierzysty skład Mady – WCK.

Tak samo jak oni, działamy niezależnie, tak jak u nas, zespół tworzą przyjaciele, którzy znają się od wielu lat i również przeszliśmy przez etapy wytwórni i spotkaliśmy gadające głowy 'doradców', które wiedzą lepiej niż my, jak ma wyglądać nasza muzyka.

Dodatkowo, jestem ogromnym fanem twórczości WCK i Mady, także cieszę się z tego spotkania.

Warto też podkreślić, że klip do nowego singla, Gorgonzolla zrealizowała ze swoimi słuchaczami, którzy tłumnie pojawili się w warszawskim klubie Potok. Realizacją obrazu zajął się Szymon Gębski, który w świetny sposób oddał energię utworu i muzyki Gorgonzolli.

Razem z premierą teledysku, ruszyła sprzedaż limitowanego singla, który został wytłoczony w ściśle limitowanym nakładzie, 50 sztuk. Co ciekawe, każdy egzemplarz ma inną okładkę! O co chodzi? Jak tłumaczy Gorgonzolla:

Przyzwyczailiśmy naszych słuchaczy, że tworzymy limitowane rzeczy i zawsze są one bardzo specjalnie przygotowywane. Do każdego tego typu wydawnictwa, dorzucamy niespodzianki, które ujawnianiają się, przy otwarciu paczki. Tym razem, każda okładka jest inna i personalizowana pod daną osobę. Jak to możliwe? To wszystko okaże się w momencie odebrania przesyłki. Jest 50 okładek i jedna, zupełnie inna, przygotowana na streaming. Więcej nie zdradzamy.

Singiel 'Ryba psuje się od głowy' jest wstępem do trzeciego albumu zespołu, który powstaje w spokojnym tempie.

Jak podkreśla Gorgonzolla:

Staramy się nie śpieszyć i dochodzić do nowego krążka stopniowo, udostępniając single. Nie dajemy sobie deadline'u i to chyba najzdrowsze podejście.

Warto dodać, że Gorgonzollę będzie można wkrótce zobaczyć na koncertach, w różnych częściach kraju. Poniżej wszystkie, ogłoszone daty:

  • 1 kwietnia – Białystok – Pub 6-Ścian
  • 2 kwietnia – Olsztyn – Pub Las
  • 9 kwietnia – Warszawa – Potok: Drugi dom ludzi rocka
  • 1 lipca – Goniądz – Rock Na Bagnie
  • 2 lipca – Chwałkowo – BangaRang Festival

Kolejne daty koncertów, będą ogłaszane wkrótce.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)