Guns N' Roses na trasie! Grupa zagrała utwory po raz pierwszy od 30 lat!

i

Autor: Materiały prasowe - Katarina Benzova Niespodzianki na trasie Guns N' Roses

Guns N' Roses na trasie! Grupa zagrała utwory po raz pierwszy od 30 lat!

2023-06-05 12:58

Już w ubiegłym roku zespół Guns N' Roses zapowiedział kolejną część swojej światowej trasy koncertowej. Seria pokazów rozpoczęła się 1 czerwca i formacja na start postanowiła zaskoczyć swoich fanów! Ze sceny w Abu Dhab wybrzmiały utwory, których Gunsi nie grali przez ponad trzydzieści lat! To uwielbiane przez słuchaczy klasyki!

Zespół Guns N' Roses na dobre powrócił do koncertowania. Grupa nie skończyła jeszcze dobrze poprzedniej trasy, w ramach której na PGE Narodowym wybrzmiały największe klasyki legendy hard rocka, a już zapowiedziała kolejną serię występów. Niestety, tym razem wycieczka ta nie objęła swoim zasięgiem naszego kraju (pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze się to zmieni). Trasa wystartowała dokładnie w czwartek 1 czerwca i fani nie kryją zachwytu tym, co się wydarzyło tego dnia.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Wielki powrót klasyki po latach

Tegoroczna trasa koncertowa wystartowała w w Abu Dhabi, a setlistę otworzył klasyk It's So Easy. Nie trzeba było długo czekać na zaskoczenie - już jako drugi utwór wybrzmiał kawałek Bad Obsession! Jest to o tyle interesujące, iż, jak podaje serwis setlist.fm, zespół zagrał go po raz ostatni 6 lutego 1993 roku, czyli ponad trzydzieści lat temu! To jednak nie wszystko - jednym z elementów występu był utwór Pretty Tied Up z albumu Use Your Illusion II - Gunsi zagrali go na żywo po raz pierwszy od 6 kwietnia 1992 roku! Tych smaczków było więcej - w Abu Dhabi słuchacze mieli okazję zobaczyć i usłyszeć takie wykonania Down on the Farm (pierwszy raz od 20 grudnia 2006 roku) i Anything Goes (ostatnio grany 1 sierpnia 1988 roku).