Grzegorz Kupczyk znów zaskoczył fanów! Tym razem nagrał cover Iron Maiden

i

Autor: YouTube

Grzegorz Kupczyk znów zaskoczył fanów! Tym razem nagrał cover Iron Maiden

2023-08-28 15:09

Wokalista znany przede wszystkim jako głos Turbo w latach największej świetności zespołu oraz współzałożyciel i frontman CETI udostępnił w sieci nowe nagranie, w którym bierze się za jeden z najbardziej znanych singli brytyjskich klasyków heavy metalu. W jego aranżacja jest on nastrojowy i nostalgiczny.

Kiedy jesteś doświadczonym muzykiem, który „zjadł na scenie zęby” nie musisz się przejmować gatunkami. Po prostu sięgasz po taki repertuar na jaki masz ochotę. Grzegorz Kupczyk debiutował wraz z Turbo płytą „Dorosłe dzieci” 40 lat temu. Mając taki staż nie musi nikomu już niczego udowadniać, ani starać się specjalnie o zauważenie przez fanów. Sięgnięcie właśnie teraz po „Wasted Years” zespołu Iron Maiden z pewnością motywowane jest pewną nostalgią związaną z jubileuszem.

- Zależy mi, by zawsze zaskakiwać fanów. Stąd pomysł, aby zagrać interpretację „Wasted Years” Iron Maiden – mówi wokalista - wykonanie na luzie, ale z głębi serducha.

W tym roku z okazji 40-lecia wydania „Dorosłych Dzieci” Grzegorz Kupczyk wraz z CETI ruszył w Polskę by prezentować na koncertach ten album w całości.

- Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i aż dwa z okazji... pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego – opowiadał zapowiadając trasę - podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem... Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim CREDO... "DOROSŁE DZIECI". Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do "Dorosłych Dzieci", ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście.

Oto lista zaplanowanych koncertów w ramach trasy:

  • 16.09 – Lublin – Radio Lublin
  • 17.09 – Warszawa – klub Progresja
  • 07.10 – Wrocław – Stary Klasztor
Najsłynniejsze antywojenne protest songi / Eska Rock