Gossip powraca po 14 latach! Nowy singiel i zapowiedź albumu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Cody Critcheloe Wielki powrót Gossip

Gossip powraca po 14 latach! Nowy singiel i zapowiedź albumu!

2023-11-20 12:57

Ukochane pop-indie-rockowe trio Gossip powraca! Ich pierwszy od 14 lat album „Real Power” ukaże się 22 marca 2024 roku. Teraz grupa podzieliła się singlem „Crazy Again”.

Album upamiętnia ponowne spotkanie z uznanym producentem Rickiem Rubinem, który w 2009 roku pracował nad kluczowym albumem zespołu – „Music For Men”. Za namową Rubina, zespół rozpoczął nagrania w 2019 roku, tuż po zakończeniu trasy koncertowej z okazji 10-lecia wydanictwa. Spotkali się w jego domowym studiu na Kauai, jednak przez pandemię zmuszeni byli wstrzymać pracę. Dzieło dokończyli po zniesieniu ograniczeń. Rezultatem jest 11-utworowa celebracja elektryzującej potęgi muzyki, radości z twórczej ekspresji i siły tzw. wybranej rodziny – niezwykle istotnych fundamentów, które pomagają nam w spotkaniu z traumą. „Real Power” zwiastuje zupełnie nową dojrzałość i odnowione poczucie ich celu.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Kiedy zaczynaliśmy, w Gossip w dużej mierze chodziło o ucieczkę – zawsze była w muzyce”, mówi Ditto. „Przeżyliśmy. Przyszliśmy znikąd i pojawiliśmy się, do cholery. Niesamowicie jest wciąż być tutaj 20 lat później i wspólnie tworzyć muzykę. 

Pierwsza zapowiedź albumu!

„Crazy Again”, pierwszy singiel z „Real Power”, to natychmiastowy popowy klasyk, który przekazuje energię głębokiego połączenia i radości. „Ta piosenka opowiada o byciu zakochanym i poczuciu bezpieczeństwa”, wyjaśnia frontmanka Beth Ditto. Teledysk do piosenki powstał we współpracy z reżyserem Ssionem (Perfume Genius, King Princess). Klip nakręcony w Kansas City to typowy Gossip z nieokiełznaną energią, którą tak kochamy.

O zespole

W skład Gossip wchodzą wokalistka Beth Ditto, gitarzysta Nathan „Brace Paine” Howdeshell i perkusistka Hannah Blilie. Przełomowy album studyjny zespołu z 2016 roku, „Standing In The Way Of Control”, dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów indie, pokrył się złotem i ugruntował pozycję zespołu jako dynamicznej siły na scenie muzycznej. Utwór tytułowy to queerowy hymn napisany w odpowiedzi na propozycję rządu USA, aby na nowo zdefiniować małżeństwo przy jednoczesnym wykluczeniu związków jednopłciowych. Kolejny album „Music For Men” uzyskał 2x platynę w Niemczech i Francji oraz platynę w Australii i Szwajcarii, a sprzedaż krążka przekroczyła 1,5 mln egzemplarzy.

Trio Gossip znane jest z pełnych energii występów na żywo. Grupa dała niesamowite sety na największych festiwalach na świecie, takich jak Glastonbury, Coachella czy Pukkelpop Festival.