Guns N' Roses

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomości

Gibson wypuścił replikę ulubionej gitary Slasha. Trafiła już do sprzedaży. Ile kosztuje?

Do kupienia jest już gitara sygnowana przez samego Slasha. Gibson poinformował, że instrument można zamawiać przez stronę internetową. Ile kosztuje takie cacko?

Gibson wypuścił replikę ulubionej gitary Slasha

Na rynku jest dostępna replika ulubionej gitary Slasha. W sklepie Gibsona można już zamawiać "Jessikę". To Les Paul, na którym muzyk Guns N' Roses gra od 1988 roku. 

Jest wyblakła, upuściłem na nią papierosa… Nazwałem ją tak, kiedy byłem pijany, ale nie pamiętam, co było tego katalizatorem! – mówi Slash, cytowany w informacji prasowej. 

Milowy krok Guns N' Roses w streamingu! Wielki sukces legendarnej formacji

Należy dodać, że nie jest to w 100 procentach replika oryginału. Nowy model, sygnowany przez Slasha, opiera się na oryginalnej "Jessice" i ma mahoniowy gryf. Gitara jest odpowiednio wyprofilowana w stylu Vintage z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest w kolorze "honey burst" z czerwonymi "plecami". 

Ten model gitary kosztuje 3199 dolarów i jest dostępny na stronie internetowej Gibsona. 

Slash ponownie w Polsce

Slash, wraz z Mylesem Kennedym i zespołem The Conspirators, wyruszył w trasę koncertową "The River Is Rising – Rest Of The World Tour ’24". W jej ramach słynny gitarzysta zawita także do Polski. Slash wraz ze swoją ekipą zagra 16 kwietnia 2024 roku w katowickim Spodku.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Appetite for Destruction" Guns N' Roses: