Geezer Butler przechodzi na emeryturę! Muzyk podjął decyzję już jakiś czas temu

i

Autor: Splash News/EAST NEWS Legendarny muzyk Black Sabbath oficjalnie zapowiedział emeryturę!

Geezer Butler przechodzi na emeryturę! Muzyk podjął decyzję już jakiś czas temu

2023-06-15 9:47

Geezer Butler uznawany jest za jednego z najlepszych basistów i autorów tekstów w historii muzyki. Artysta zaczynał światową karierę w legendarnym Black Sabbath, który to oficjalnie zakończył działalność sześć lat temu. Dopiero co swoją premierę miała autobiografia Butlera - to właśnie w trakcie jej promocji oznajmił on, że zamierza przejść na emeryturę.

Geezer Butler jest obecny na światowym rynku muzycznym od 1967 roku. To wtedy założył on swój pierwszy zespół, którego wokalistą został Ozzy Osbourne. Niedługo później Panowie poznali gitarzystę Tony'ego Iommi, a już rok później zaczęli grać razem w formacji, którą dziś cały świat zna pod nazwą Black Sabbath. Choć początkowo Butler, zafascynowany Johnem Lennonem, grał na gitarze rytmicznej, to ostatecznie przeszedł na bas. To właśnie on jest autorem większości tekstów najlepszych utworów legendy heavy metalu z War Pigs, Paranoid Iron Man na czele. W kolejnych latach basista współpracował z Osobournem (jego grę słychać na albumie Ozzmosis), projektem Heaven and Hell, działał także jako artysta solowy. Nic jednak nie trwa wiecznie...

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Geezer Butler zamierza przejść na emeryturę!

6 czerwca b.r swoją premierę miała autobiografia Butlera. W ramach promocji Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond muzyk udzielił wywiadu magazynowi "Rolling Stone". W ramach rozmowy basista został zapytany o możliwość ewentualnego powrotu na scenę i długotrwałego koncertowania. Muzyk odpowiedział jednak otwarcie, iż "nie chce już nic robić". Butler uściślił, iż decyzję o przejściu na emeryturę po ponad pięćdziesięciu latach, podjął jeszcze przed pandemią, w trakcie serii koncertów z grupą Deadland Ritual. Basista dodał, że raczej będzie chętny na to, by brać udział w jednorazowych występach, zaznaczył przy tym, że nie ma żadnych szans na ewentualne ponowne zjednoczenie Black Sabbath w przyszłości.

Nie zdawałem sobie sprawy, jak trudne jest zaczynanie od zera, zwłaszcza gdy jesteś przyzwyczajony do własnego samolotu i pobytu w Four Seasons i Ritz Carlton… a potem wracasz do małych klubów i autobusu. Po prostu mi to nie pasowało - powiedział Geezer Butler w rozmowie.